Зробити пожертву
Укр / Eng
17.10.18

15 жовтня Еліна Шишкіна, представниця БФ «Право на захист», та Альона Луньова, представниця Центру інформації та документації прав людини, взяли участь у засіданні робочої групи Комітету ООН з економічних, соціальних та культурних прав.

Під час засідання членів робочої групи Комітету поінформували про ситуацію із правами внутрішньо переміщених осіб в Україні, зокрема про забезпечення права переселенців і тих, хто залишився жити на окупованій території, на пенсію, житло тощо.

Еліна Шишкіна у своєму виступі вказала на відсутність національного законодавчого механізму щодо виплати компенсації за пошкоджене або зруйноване внаслідок конфлікту майно та наголосила на необхідності його подальшого розроблення. Адже це необхідно для того, щоб держава виконала свої зобов’язання перед українськими громадянами та особами, які втратили власне житло через війну. Також Еліна Шишкіна привернула увагу членів робочої групи на відсутність спеціалізованих загальнодержавних програм із забезпечення переселенців власним житлом.

Варто зазначити, що в серпні Коаліція громадських організацій направила до Комітету ООН подання «Забезпечення реалізації соціально-економічних прав осіб, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні», участь у написанні якого також брав БФ «Право на захист».