Зробити пожертву
Укр / Eng
04.12.20

Особи без громадянства це люди, які не визнані жодною країною світу. Щоправда, варто не забувати про розрізнення між офіційно визнаними особами без громадянства та тими, що взагалі не є жодним чином зареєстровані. Саме останні стикаються з серйозними проблемами: вони не можуть офіційно працювати, укладати договори, купувати майно, простіше кажучи жити як всі інші.

У 2020 році у цьому напрямку було зроблено декілька важливих кроків з боку держави, а саме, було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства». На жаль, не дивлячись на те, що закон вже є чинним, він все ще знаходиться у стадії введення в дію, а законопроєкт «Про адміністративну процедуру», який також регулює це питання, потребує суттєвого доопрацювання перед підготовкою до другого читання.

Пропонуємо Вам переглянути відеоматеріал, розроблений та створений БФ «Право на захист», за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ / UNHCR), де детально розповідається про основні моменти визнання особою без громадянства (далі — ОБГ) в Україні, після прийняття необхідних актів.

У відео, зокрема, дані відповіді на такі питання:

  • Кого стосується процедура;
  • Куди звертатися із заявою про визнання ОБГ;
  • Як проходитиме процедура;
  • Якими є підстави для відмови у визнанні ОБГ;
  • Які документи будуть підтвердженням статусу  особи;
  • Права та можливості ОБГ;

Особи без громадянства в Україні у 2020 році: що зміниться після внесення законодавчих правок


Зміст матеріалу є виключною відповідальністю БФ «Право на захист» та не може використовуватися, щоб відобразити точку зору УВКБ ООН.