Зробити пожертву
Укр / Eng
24.11.16

Волонтери невеличкого селища, що навпіл поділено лінією розмежування, беруть у руки молоток, якщо до волонтерського гаражу приїхали гості. Світлана, яка після приєднання частин Зайцевого та Майорска до Бахмутського району, працює ще і медсестрою в амбулаторії, гучно стукає по трубі, яка колись несла газ до осель селян. Зараз це «мобільний зв’язок».

Команда Слов’янського офісу БФ «Право на захист» приїхала до Жованки разом з представниками УВКБ ООН: у тому ж волонтерському гаражі були проведені інформаційні консультації та юридичні сесії. Люди питали про виплати та працевлаштування, субсидії та транспортний зв’язок, банківські картки та коли ж нарешті до них буде їздити Швидка….Але найболючіша тема: відсутність світла. Зараз похолодало, а в підвалах, куди вони тікають майже щоночі від обстрілів, опалювати нічим. У підтвердження слів селян над вулицею лунають  вибухи. «Це далеко, не бійтесь!», – відмахується старенька, та просить юриста Ганну Букрєєву: «Продовжуйте, будь ласка!».

Деякі питання за проханням людей монітор Єлізавета Гончарова переадресує працівникам УСЗН та Пенсійного фонду, бо зі своїм «мобільним зв’язком» мешканці Жованки не додзвоняться.

«Це дуже важливо, щоб мешканці цього населеного пункту мали можливість отримувати юридичну допомогу та мали вільний доступ до юридичних послуг», – вважає керівник  Слов’янського офісу БФ «Право на захист»  Ірина Степанова.

Потрапити на деякі вулиці, що контролюються ЗСУ, не вдалось: військові застерігають, що вони прострілюються. А ці люди йдуть по ним, навіть не помічаючи постріли, бо вони йдуть додому.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”4011,4012″]