Зробити пожертву
Укр / Eng
19.12.16

16 грудня у Запоріжжі відбувся тренінг для правозахисників «Посилення захисту прав переселенців: адвокаційні та правові механізми».

Захід відбувся у рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПО», який реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців.

У тренінгу взяли участь представники 11 громадських організацій.

Вікторія Саломатіна, керівник Запорізького офісу БФ «Право на захист», розповіла про діяльність проекту та поділилась успішними практиками захисту прав ВПО.

Вікторія Саломатіна, керівник Запорізького офісу БФ «Право на захист»

Ведучі тренінгу не тільки розповіли, що таке адвокація у теорії, але і докладно пояснили, як адвокація працює на практиці. Так, Анастасія Перепелиця, радниця Мінсоцполітики, розповіла про адвокаційні заходи по захисту прав та інтересів ВПО на державному та місцевому рівнях.

Спілкування з органами державного управління та місцевого самоврядування – це також значна частина правозахисної роботи.

Як запобігати дискримінації та упередженому ставленню до ВПО в органах державного управління та місцевого самоврядування, як подавати заяви, скарги або пропозиції по поліпшенню їхньої діяльності, який порядок та строки розгляду звернень громадян – про це учасникам тренінгу розповіла радниця Мінсоцполітики Ганна Дворна.

Адвокат БФ «Право на Захист» В’ячеслав Стасюк приділив увагу законодавчій базі, що регулює захист прав переселенців, а також розповів про вторинну правову допомогу переселенцям, у тому числі про представництво у суді.

В’ячеслав Стасюк, адвокат БФ «Право на Захист»

Як фіксувати та розслідувати факти порушення прав людини та норм міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованій території України та у районі проведення АТО – розповіла Олена Дємєнєва, координатор громадської приймальні УГСПЛ у Запорізькій області.

Ведучі тренінгу – Вікторія Саломатіна, В’ячеслав Стасюк, Олена Дємєнєва – та учасниці[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”4235,4236,4237,4238″]