Зробити пожертву
Укр / Eng
26.04.23

25 квітня у Вінниці відбувся тренінг «Менеджмент місць компактного проживання для внутрішньо переміщених осіб», який проводився Міжнародною гуманітарною організацією «Acted» спільно з Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької ОВА. Благодійний фонд “Право на захист” на заході представили керівниця Вінницької команди Наталія  Шевченко,  юристка Альона  Мойсюк та провідна фахівчиня з координації МКП Марія Маєвська. 

На тренінг були запрошені керівники місць компактного проживання ВПО Вінницької області, представники органів влади та місцевого самоврядування, представники міжнародних та громадських організацій та місцевий кластер з координації та управління таборами. 

Альона Мойсюк, юристка проєкту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», що реалізується спільно з партнером УВКБ ООН презентувала роботу організації та підготувала доповідь на тему: «Аналіз українського законодавства що регулює колективні центри для внутрішньо переміщених осіб». У  своїй презентації вона наголосила на важливості інтеграції зусиль держави, громадськості та місцевого населення в умовах гуманітарної кризи, пов’язаної із внутрішнім переселенням:

«Важливим завданням для влади та громадськості є визначення бажаних індивідуальних стратегій подальшого життєвого шляху ВПО, а також розробка соціально-політичної політики, спрямованої на адаптацію, інтеграцію та соціальне залучення цієї групи у приймаючих громадах».

«Я вважаю, що необхідно системно розбудовувати соціальну згуртованість та мінімізувати негативні прояви інтеграції ВПО у приймаючих громадах, – зазначила Наталія Шевченко, – Актуальною лишається проблема забезпечення функціонування МКП, оскільки  відсутні єдині положення про їх організацію та роботу, немає правил проживання чи користування приміщеннями МКП, недосконалим є механізм компенсації за комунальні послуги. Над вирішенням цих проблем ми працюємо разом з колегами в рамках напрямку СССМ, який займається координацією та менеджментом МКП». 

«Керівникам закладів були запропоновані проєкти документів щодо юридичного аспекту тимчасового розміщення ВПО з метою документального врегулювання проживання внутрішньо переміщених осіб» – говорить Марія, провідний фахівець з координації МКП.

Після завершення презентації більшість керівників МКП зацікавились у подальшій співпраці в цьому напрямку з нашим Фондом.