Зробити пожертву
Укр / Eng
29.08.22

Наші колеги з Вінницького офісу БФ «Право на захист» зустрілися з партнерами – представниками Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ). Разом вони відвідали один з найбільших гуртожитків у Вінниці, що з початку повномасштабного російського вторгнення прийняв понад 4000 людей.

Під час візиту колеги поспілкувалися з родинами переселенців, які вже тривалий час живуть в гуртожитку та намагаються адаптуватись до нових умов існування.

Родина пані Ольги евакуювалися з Харкова під час обстрілів у березні. Жінка згадує, як вибігали з дому вночі з невеликим пакунком речей та улюбленою собачкою. Важка дорога тривала чотири дні. Все через нестачу палива, затори та психологічний шок. Ольга була приватним нотаріусом, але наразі відновити професійну діяльність не має змоги через бюрократичні перепони:

«Завдяки грошовій допомозі, на яку мене зареєструвала мобільна бригада фонду, ми мали можливість придбати необхідні на перший час речі: їжу, одяг, медикаменти. Я дуже вдячна УВКБ ООН за цю першу необхідну грошову підтримку та швидкий відгук на проблеми переселенців» – Ольга, бенефіціар.

Інша родина харків’ян: мати, донька та 2 коти, також евакуювалися в час найзапекліших боїв. Вивозили з собою документи та двох котів, які пережили стрес, не менший людського. Зараз вже родина почувається в безпеці, турботі, постійній допомозі, завдяки турботі наших колег.

«Жінка звернулась до нас за роз’ясненням щодо процедури оформлення довідки ВПО, адресної допомоги, – розповідає старша юристка Ірина Ніколенко та пам’ятає важкий психологічний стан жінки під час першого звернення. – Продовжували супроводжувати родину й надалі, бо адресну допомогу вчасно родина не отримувала, а реєстрація на грошову допомогу від УВКБ ООН допомогла вижити. Зараз сім’я вже трохи адаптувалась, а коти насолоджуються сонячними промінцями в безпечному місці. Люди самі почали збирати гуманітарну допомогу для вразливих мешканців Харкова».

Раді зустрічі з партнерами та можливості спільно допомагати переселенцям вирішувати їх проблеми!