Зробити пожертву
Укр / Eng
15.07.17

12 липня 2017 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект № 6692 “Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян”. Проект акту розроблено організаціями, які працюють постраждалим внаслідок конфлікту населенням, і був підтриманий підписами 20 народних депутатів України, які представляють різні фракції в Парламенті.

Законопроект пропонує закріпити у законах України можливість жителям непідконтрольної і окупованої території отримувати свої пенсійні виплати на підконтрольній території у спеціальному порядку та за даними, які зберігаються у Пенсійному фонді України.

При цьому в законопроекті немає згадки про необхідність таким громадянам перебувати на обліку ВПО. Одне з положень законопроекту говорить про те, що органи Пенсійного фонду мають вести окремий облік жителів непідконтрольних і окупованих населених пунктів, які отримуватимуть пенсійні виплати з коштів Пенсійного фонду України.

До цього ж, законопроектом гарантується можливість отримання пенсійних виплат за минулий час, які були нараховані, але не були виплачені через негативні наслідки збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушення прав людини та надзвичайні ситуацій природного чи техногенного характеру. Передбачається, що пенсійні виплати за минулий час мають виплачуватися без обмеження будь-яким строком давності (зараз, якщо пенсіонеру нараховуються пенсійні виплати, але він їх з будь-яких причин не отримує з власної вини, то він може звернутись до Пенсійного фонду за отриманням таких нарахувань не більше, ніж за три роки).

Наразі, законопроект ще не включений до порядку денного сесії Парламенту, а лише вчора був направлений на розгляд в комітети Верховної Ради.