Зробити пожертву
Укр / Eng
28.09.22

Наша колега Юлія Черватюк, адвокаційна експертка БФ «Право на захист», взяла участь у Семінарі для українських юристів та менеджерів з питань притулку та міграції у Варшаві, що відбувся 27 вересня 2022 року.

Організатори заходу – Рада Європи, Європейський союз та UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні – прагнули надати найновішу інформацію українським та європейським фахівцям-юристам, які допомагають людям, що рятуються від війни в Україні. Особлива увага приділялася імплементації Директиви ЄС про тимчасовий захист.

На семінарі обговорили:

  • основні виклики, пов’язані з впровадженням Директиви ЄС про тимчасовий захист;
  • заходи із забезпечення захисту вимушено переміщених осіб з України;
  • особливості надання правової допомоги громадянам України,іноземцям та особам без громадянства, що прибули з України.

Юлія Черватюк говорила про особливості документів осіб, які рятуються від війни в Україні: громадян України, визнаних Україною біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, осіб без громадянства.

“Наші бенефіціари стикаються зі складнощами в ЄС через документи, видані в Україні. Деякі країни ЄС не визнають проїзні документи біженців та осіб, які потребують додаткового захисту. Визнані Україною особи без громадянства не отримують тимчасового захисту на підставі посвідки на тимчасове проживання – єдиного документа, що видає їм Україна. Визнані Україною біженці в ЄС повідомляють про те, що тимчасовий захист їм надається лише на термін дії документів, виданих Україною. Вони стурбовані й збираються повертатися в Україну лише для того, щоб поновити ці документи або отримати нові. Цей варіант, однозначно, є неприйнятним. Ми виступаємо за те, щоб документи, видані Україною, визнавалися в країнах ЄС з урахуванням всіх їхніх особливостей, а цифрові документи в “Дії” визнаватися аналогом паперових. Ці документи мають надавати можливості, а не перешкоди”,

Юлія Черватюк – адвокаційна експертка БФ «Право на захист»

Вона також наголосила, що БФ “Право на захист” готовий надати експертну підтримку в розробці належного механізму для цього в разі необхідності, а також практичну допомогу адвокатам та юристам.