Зробити пожертву
Укр / Eng
05.10.16

Під гаслом «Безпека населення – понад усе» у Сєвєродонецьку пройшов фестиваль миру та безпеки. Данська рада з справ біженців/Данська група по розмінуванню за підтримки Дитячого фонду ООН та Луганської держадміністрації влаштували для дітей справжнє свято: дорослі та діти брали участь у танцювальних флешмобах, лотереї, майстер-класах з надання першої медичної допомоги. Учасники також більше дізналися про мінну безпеку.

Доки діти розважалися, дорослі могли отримати безкоштовну юридичну допомогу від юриста Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист» Ярослава Авраменко.

Частіше питали про соціальні виплати, обурювалися перевірками.  Ця тема болюча для регіону.
Станом на 29 вересня 2016 року в області 46581 особа подала  заяви  щодо призначення
(відновлення) соціальних виплат.

Кількість осіб, яким поновлено соціальні виплати – 19241 ВПО, серед них 12351 – це пенсіонери, які змушені були пройти принизливі процедури перевірок, аби отримувати свої пенсії. Але 7647 пенсіонерам відмовлено у пенсійних виплатах, гарантованих Конституцією.

Усі охочі отримали буклети БФ «Право на захист», в яких зібрана інформація про найважливіші для переселенців теми – від взяття на облік ВПО до рекомендацій правозахисників стосовно перевірки фактичного місця проживання.