Зробити пожертву
Укр / Eng
19.04.18

Сьогодні, 19 квітня, відбулося відкрите судове засідання, під час якого представники позивачки  – адвокат БФ «Право на Захист»  Сергій Шкрамада і старший стратегічний юрист Олег Тарасенко – доводили колегії  суддів, що припинення виплати пенсії внутрішньо переміщеній особі на підставі так званих «списків СБУ», а також Постанови КМУ № 365 від 13.06.2016 року є незаконним.

Представники відповідача, управління ПФУ, стверджували, що таке зупинення є необхідним і законним, оскільки,  «метою діяльності державних органів є цільове використання  бюджетних коштів», тож відомостей від СБУ про те, що особа, можливо, на даний момент не проживає на контрольованій Урядом України території, є достатньо, щоб у незаконний спосіб зупинити виплату пенсії громадянину України.

До речі, так звані «списки СБУ» так і не були надані Суду, оскільки існують  виключно в електронному вигляді.

Також представники  відповідача подали новий доказ – рішення комісії про припинення виплати пенсії Позивачу, яке датовано 28.03.2018 року, тобто рівно через рік після того, як виплату пенсії було припинено.

Для дослідження нових доказів Суд оголосив перерву в судовому засіданні до 3 травня, 12:00.

Процесуально в цей день має бути закінчено дослідження доказів, проведено судові дебати та ухвалено рішення, якого з нетерпінням чекають тисячі переселенців, яких позбавили виплати пенсій  із підстав, не передбачених жодним законом України.

Нагадаємо, 29 березня 2018 р. Верховний Суд розпочав розгляд зразкової справи щодо оскарження припинення виплати пенсії та її поновлення пенсіонерці-ВПО, рішення у якій будуть застосовуватися у всіх аналогічних справах.

Після постановлення зразкового рішення, усі подібні справи мають бути розглянуті у спрощеному порядку й рішення в них мають відповідати рішенню Верховного Суду.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”6114,6135″]