Зробити пожертву
Укр / Eng
31.12.15

У Новомосковську відбувся майстер-клас з пластилінового живопису. Захід являв собою сімейні посиденьки, де діти і батьки, місцеві жителі і переселенці спілкувалися і займалися творчістю.

Вечір розпочався з того, що представники ініціативної групи переселенців організували гру-знайомство і запропонували всім присутнім розповісти про себе. Коли початок було покладено, учасники приступили до творчого процесу. Діти отримали набори пластиліну і дощеки-основи. Ведучий майстер-класу розповів дітлахам про техніку створення картин з пластиліну, а також показав кілька художніх прийомів. Отримавши необхідні знання, учасники взялися створювати свої шедеври.

«У кожній людині живе художник. Даючи своєму внутрішньому творцю роботу і простір для фантазії, ми не тільки приємно проводимо час, але і вирішуємо важливі психологічні проблеми, – говорить Сергій Чаговець, керівник регіонального офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні» у Дніпропетровській області, – Сьогоднішня сесія арт-терапії показала, наскільки це ефективний спосіб боротьби зі стресом – учасники йшли додому відпочившими і розслабленими».

Поки діти трудилися над картинами, батьки майстрували рамочки для їхніх творів. У підсумку спільними сімейними зусиллями були створені завершені твори мистецтва, які будуть радувати око і нагадувати про приємно проведений час. Завершився вечір спільним чаюванням і солодким столом. Учасники спілкувалися, ділилися враженнями, обмінювалися контактами. За їхніми словами, цей вечір приніс усім найсвітліші емоції.

Відзначимо, що захід був ініційований активістами громади внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Новомосковську, і підтримано проектом «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні», який реалізується Данською радою у справах біженців в партнерстві з ВБФ «Право на захист» та за підтримки Агентства ООН у справах біженців.