Зробити пожертву
Укр / Eng
17.07.17

Правовий аналітик БФ «Право на захист» Ксенія Карагяур взяла участь в обговоренні проекту Національної доповіді України щодо стану дотримання прав людини у рамках підготовки до проходження Україною 3-го циклу універсального періодичного огляду (УПО) Ради ООН з прав людини.

УПО – це механізм ООН, впроваджений у 2006-му році для моніторингу ситуації із правами людини у державах-членах ООН. Цей огляд проводиться кожні 5 років, Україна приймає участь вже втретє. Для УПО подаються Звіт від держави, Зведений звіт від ООН та Зведений звіт від неурядових організацій. Потім ці звіти розглядаються  Робочою групою з УПО, до якої входять 47 членів Ради ООН з прав людини. В результаті розгляду Робоча група з УПО надає список рекомендацій щодо покращення ситуації з правами людини в Україні.

БФ «Право на захист» висловив пропозиції щодо внесення змін до Національної доповіді.

Зокрема, ми вважаємо, що принципово важливо включити до Національної доповіді позицію держави та обґрунтування законної мети введення численних обмежень в реалізації соціально-економічних прав ВПО. Мова йде про обов’язкову перевірку місця проживання ВПО, обмеження всіх ВПО у виборі банківської установи для отримання соціальних виплат, обов’язкову фізичну ідентифікацію пенсіонерів-ВПО у відділеннях Державного ощадного банку України. Страждають від цих обтяжливих процедур найбільш вразливі ВПО, такі як: особи з інвалідністю, особи похилого віку, сім’ї з дітьми, особи, інші незахищені категорії.

Раніше, 19 квітня 2017 року Ксенія Карагяур презентувала спільну доповідь коаліції з 13 неурядових організацій, присвячену аналізу актуального стану забезпечення прав і свобод ВПО в Україні. Зазначений звіт коаліції увійшов до зведеного звіту від неурядових організацій.