Зробити пожертву
Укр / Eng
12.07.17

Після обстрілів селища Невельське Ясинуватського району Донецької області на початку 2017 року Валентина* разом зі своїми малолітніми дітьми Олегом* та Іваном* була змушена покинути домівку та переїхати до більш безпечного місця. Родина перемістилася у межах того ж Ясинуватського району.

Однак у взятті на облік ВПО за новим місцем проживання жінці та її дітям було відмовлено. Причина полягає у тому, що селище Невельське, відсутнє у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085. Не допомогла вирішити ситуацію й довідка, що засвідчувала факт руйнування житла, в якому родина мешкала до переміщення: орган соціального захисту населення, до якого звернулася Валентина, не звернув взяв до уваги цей документ.

Останньою надією для Валентини та її маленьких дітей стало звернення за допомогою до юристів Маріупольського офісу  БФ «Право на захист». Після ознайомлення з ситуацією жінки Дар’я Заярна, юрист БФ «Право на захист», порадила звернутися до суду. Крім підготовки адміністративного позову про оскарження протиправних дій органу соціального захисту населення, було вирішено надати Валентині ще й допомогу у сплаті судового збору за рахунок коштів БФ «Право на захист», враховуючи, що у зв’язку з переміщенням жінка опинилась у скрутному матеріальному становищі та не мала можливості самостійно оплатити судові витрати.

29 червня 2017 року стало маленьким святом для родини, бо саме тоді Дружківським міським судом Донецької області було нарешті прийнято рішення про зобов’язання органу соціального захисту населення взяти Валентину та її малолітніх дітей на облік як ВПО.

«Випадки, коли переселенцям відмовляють у взятті на облік ВПО, трапляються майже щодня. Однак не всі готові відстоювати власні права у суді: бояться чи то суддів, чи то системи, а дарма. – пояснює Дар’я Заярна, юрист Маріупольського офісу  БФ «Право на захист». – Судова практика доводить, що у багатьох випадках суд вирішує справи на користь переселенців, чиї законні права було протиправно порушено».

*Ім’я переселенців було змінено із міркувань безпеки