Зробити пожертву
Укр / Eng
29.11.16

«Актуальні питання соціально-правового захисту сімей з дітьми в контексті внутрішнього переміщення». Саме під такою назвою 25 листопада 2016 року у м. Маріуполь Донецької відбувся одноденний тренінг для представників неурядових організацій та державних службовців, діяльність яких пов’язана із захистом прав внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення.

Тренінг був проведений у рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПО», який реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

До участі у заході долучилися представники 5 громадських організацій, які діють у м. Маріуполь, а також Радник Міністра соціальної політики у Донецькій області, молоді правознавці з Донецького державного університету управління, співробітники Маріупольського Місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Маріупольського міського центру зайнятості, служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Маріупольської міської ради.

Серед питань, які були розглянуті на тренінгу були наступні:

  • особливості перетину лінії розмежування сім’ями з дітьми;
  • теорія та практика взяття на облік ВПО;
  • порядок реєстрації актів цивільного стану (встановлення фактів народження та смерті осіб);
  • припинення трудових відносин та взяття на облік в центрі зайнятості, програми працевлаштування для ВПО;
  • призначення та виплата різних видів державної допомоги сім’ям із дітьми;
  • порядок надання одноразової грошової допомоги та щомісячної адресної допомоги ВПО;
  • окремі функції служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо захисту ВПО та постраждалих від конфлікту осіб.

Під час заходу присутні обмінялися досвідом вирішення проблем, пов’язаних із соціально-правовим захистом сімей ВПО з дітьми, та на завершення тренінгу отримали сертифікати від БФ «Право на захист».