Зробити пожертву
Укр / Eng
13.12.17

11 грудня у рамках дискусії, організованої БФ «Право на захист», представники міжнародних та національних організацій, що опікуються проблемами ВПО, обговорювали проблеми переселенців та шляхи їх вирішення.

Координатор з питань захисту БФ «Право на захист» Юлія Кубанова презентувала збірку «100 доль», до якої ввійшли історії пенсіонерів-переселенців із Донбасу, яким припинили пенсійні виплати. Юрист Маріупольського офісу БФ «Право на захист» Сергій Галемський розповів, як юристи фонду відстоювали та відстоюють нині права ВПО у судах.

Також на заході була присутня Олена, онучка пенсіонерки з Донбасу, якій припинили виплачувати пенсію. Жінка розказала, як вони разом із бабусею Енелею Яківною намагалися відновити справедливість у судах. На жаль, пенсіонерка пішла із життя, так і не дочекавшись своєї законної пенсії.

Керівник Маріупольського офісу БФ «Право на захист» Володимир Олексенко проаналізував Закон України «Про державний бюджет України на 2018 рік» у контексті забезпечення прав і потреб ВПО та осіб, що постраждали від конфлікту. «Фінансування Пенсійного фонду наступного року зменшується. Закладені кошти не дадуть змоги ефективно вирішувати питання із виплатою пенсій особам, які проживають на непідконтрольних уряду України територіях, – зазначив Володимир Олексенко. – Також зменшено і фінансування щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання та оплату комунальних послуг. На жаль, бюджетом не передбачені кошти на відшкодування шкоди за зруйноване житло».