Зробити пожертву
Укр / Eng
11.04.16

8 квітня в Краматорську відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, присвячене моніторингу дотримання прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і громадян України, які проживають в зоні проведення АТО в Донецькій і Луганській областях.

У засіданні також взяли участь народні депутати України, які представляють інші комітети, керівництво центральних органів виконавчої влади Донецької і Луганської областей, представники міжнародних гуманітарних місій і громадських організацій внутрішньо переміщених осіб. Міністерство праці та соціальної політики представляв Перший заступник профільного міністра Віталій Мущинін.

Як повідомила правової аналітик ВБФ «Право на захист» Олена Виноградова, позиція Міністерства праці та соціальної політики з приводу призупинення дії довідок ВПО і соціальних виплат жителям окупованих територій поки залишається незмінною:

«На жаль, пан Мущинін ще раз озвучив, що, на думку Міністерства, пенсії і будь-які інші соціальні виплати повинні отримувати тільки внутрішньо переміщені особи, які проживають на території, підконтрольній Україні», – зазначила вона.

На відміну від Мінсоцполітики, члени комітету в черговий раз практично одностайно зійшлися на думці, що дискримінація жителів окупованих територій, припинення дії довідок ВПО та припинення соціальних виплат є неприйнятними.

Присутні на заході активісти зазначають, що від представника Міністерства чекали зрозумілих і конкретних пропозицій щодо вирішення ситуації, однак їх не прозвучало – в Мінсоцполітики як і раніше прирівнюють жителів окупованих територій, які оформили статус ВПО, до шахраїв.

На думку Олени Виноградової, вирішенням проблеми невиконання державою соціальних зобов’язань перед ВПО і жителями окупованих територій, Міністерство, як видно, не хоче займатися принципово. Вирішити ці питання можна було б, використовуючи міжнародний досвід. Однак пріоритет Мінсоцполітики – економія коштів державного бюджету, а не захист прав та інтересів громадян.

Проте, багато учасників заходу оцінюють факт його проведення в Краматорську зі стриманим оптимізмом: народні депутати, представники центральної влади мали можливість на власні очі побачити соціальні проблеми переселенців, стан дотримання прав ВПЛ, роботу пунктів пропуску.

В рамках програми заходу його учасники також відвідали місця проживання переселенців в м. Святогірськ.

«Сподіваємося, що народні депутати, які відвідали Краматорськ, зможуть донести проблеми ВПО, жителів зони АТО і окупованих територій до тих представників влади, які приймають конкретні рішення в нашій державі, і дискримінація в їх відношенні припиниться раз і назавжди», – підсумувала Олена Виноградова.

Informator