Зробити пожертву
Укр / Eng
23.03.18

У Касаційному адміністративному суді відбувся круглий стіл «Майнові права внутрішньо переміщених осіб в Україні».
Виступаючи із доповіддю щодо проблем реалізації майнових та соціальних прав внутрішньо переміщених осіб, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер привітала рішення Верховного Суду, яким захищено права ВПО на пенсії. «Ми очікуємо розгляду зразкової справи щодо виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам, яка призначена на 29 березня цього року», – додала вона.

Нагадаємо, судова справа БФ «Право на захист» щодо поновлення виплати пенсії внутрішньо переміщеній особі буде розглянута у Верховному Суді як зразкова: 29 березня Верховний Суд розгляне справу щодо оскарження припинення виплати пенсії та її поновлення пенсіонеру-ВПО, рішення у якій будуть застосовуватись у всіх аналогічних справах.

Зразкова справа – це справа, що розглядається Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення, яке в майбутньому мають використовувати суди під час розгляду таких саме – так званих типових – справ із метою уникнення появи протилежної судової  практики з однакових питань.

Отже, після постановлення зразкового рішення, усі подібні справи мають бути розглянуті у спрощеному порядку і рішення в них мають відповідати рішенню Верховного Суду.

БФ «Право на захист» сподівається, що зразкове рішення буде ухвалено на користь пенсіонера-ВПО.

Фото із сторінки Верховний Суд[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”6012,6032″]