Зробити пожертву
Укр / Eng
27.06.17

26 червня у приміщенні Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні питання реалізації соціальних прав ВПО (за практикою УСЗН та УПФУ)».

Організаторами заходу виступили: БФ «Право на Захист» та Позаштатний радник Міністерства соціальної політики України з питань ВПО у Луганській та Харківській областях. Круглий стіл відбувся за фінансової підтримки Посольства Великобританії.

На заході були присутні представники районних управлінь соціального захисту населення, центрів безоплатної правової допомоги, ОБСЄ та українських НУО.

Під час круглого столу учасники обговорили зміни законодавства, що регулює питання соціального забезпечення ВПО, а саме Постанову КМУ №370 та №371 і внесені до них зміни, а також Постанову КМУ №334.  Позаштатний Радник Мінсоцполітики надала інформацію щодо зроблених нею запитів у зв’язку з набранням чинності з 03.06.2017 р. нового порядку виплат адресної допомоги. Крім того під час круглого столу розгорілась дискусія щодо питань соцвиплат та адресної допомоги, строків перебування переселенців на непідконтрольній Уряду України території тощо.

За результатами обговорення було прийнято наступні рекомендації:

  1. Ініціювати покладення обов’язку на Ощадбанк своєчасно передавати інформацію щодо первинного звернення ВПО за призначенням адресної допомоги та надавати відповідні документи; встановити граничні строки передачі та відповідальності за їх недотримання.
  2. Ініціювати посилення контролю з боку Міносвіти та науки за своєчасністю  надання відповідей від ВНЗ про навчання студента на денній формі навчання; а від переміщених ВНЗ – про навчання дистанційно або за індивідуальною програмою.
  3. Ініціювати законодавче врегулювання реалізації права ВПО бути відсутнім за місцем проживання, вказаним у довідці,  протягом 60 календарних днів в частині облікового періоду (60 днів на рік, або на півроку, або на кілька місяців чи інший строк).

[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”4948,4971″]