Зробити пожертву
Укр / Eng
06.05.16

6 травня з ініціативи Агентства ООН у справах біженців у Харкові відбулась координаційна зустріч регіональних робочих груп із захисту прав внутрішньо переміщених осіб. У заході взяли учать представники органів державної влади, а також українських та міжнародних неурядових організацій. До дискусії також долучились представники Харківського офісу БФ «Право на захист» – Любов Бутенко і Катерина Бабич .

У своїй доповіді Девід Карп, старший радник з правових питань Дніпропетровського офісу Агентства ООН у справах біженців, зазначив, що ВПО стикаються з проблемами припинення пенсійних і соціальних виплат у всіх областях України.

Представники БФ «Право на захист» розповіли про проведений тематичний моніторинг ситуації з припиненням виплат внутрішньо переміщеним особам. За словами правозахисників, у місцевих органів влади є різні підходи і практики відновлення виплат ВПО.

«Наразі основною проблемою у Харківській області залишається припинення органами соцзахисту і пенсійного фонду будь-яких виплат переселенцям у зв’язку із відсутністю в довідках ВПО штампів міграційної служби, – зауважила Любов Бутенко, голова офісу БФ «Право на захист» у Харківській області. – Оскільки органи ДМС позбавлені права проставляти будь-які штампи про реєстрацію місця проживання та місця перебування і з 4 ​​квітня такі повноваження перейшли до органів місцевого самоврядування, то отримати штамп ДМС у довідці ВПО для переселенців неможливо».

Правозахисники наголосили, що через колізію у нормативно-правових актах органи місцевого самоврядування не уповноважені проставляти штампи про реєстрацію місця перебування на довідках ВПО – немає правового регулювання цієї процедури. В області було зафіксовано лише кілька випадків проставлення штампів на довідках ВПО відділами реєстрації при виконкомах, але такі довідки не були взяті до уваги УПСЗН та ПФУ і переселенцям із такими штампами виплати не були поновлені.