Зробити пожертву
Укр / Eng
04.10.16

29 вересня 2016 року у Харкові відбулося засідання круглого столу, організоване юридичною службою БФ «Право на захист» та Головним територіальним управлінням юстиції у Харківській області (ГТУЮ). В ході засідання представники ГТУЮ розповіли про особливості виконання судових рішень, що стосуються переселенців і про новації законодавства про виконавче провадження.

Але основною темою дискусії стало питання про можливість ВПО стати на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Крім можливості у віддаленій перспективі отримати житло, перебування в цій черзі дає громадянину низку додаткових можливостей, наприклад – отримати кредит на пільгових умовах за програмою молодіжного будівництва. Однак, чинне законодавство містить ряд непереборних для ВПО перешкод.

В ході жвавої дискусії було прийнято рішення звернутися до відділу адвокації БФ «Право на захист» із пропозицією ініціювати внесення змін до Житлового Кодексу і підзаконних нормативних актів, що дозволило б ВПО ставати на облік і претендувати на позачергове отримання житла.

Крім того, учасники обговорили питання про наявність в Україні соціальних гуртожитків для переселенців і можливості отримання тимчасового житла.

Ці та інші питання було вирішено оформити у вигляді запиту і адресувати Міністерству з питань тимчасово окупованих територій і ВПО.