Зробити пожертву
Укр / Eng
18.12.17

Співробітники БФ «Право на захист» обговорили проблеми переселенців із Донбасу та шляхи їх вирішення. У дискусії, яка пройшла у форматі круглого столу, взяли участь  представники УВКБ ООН, ОБСЄ, Посольства Федеративної Республіки Німеччини, ДМС, ПФУ, Дніпровської ОДА, «Ощадбанку», ГО «Різні та рівні» та БФ «Право на захист».

Під час круглого столу керівник Дніпровського офісу БФ «Право на захист» Мирослава Сущенко презентувала збірку «100 Доль», до якої увійшли історії переселенців, яких позбавили пенсій.

«100 Доль» – лише десята частина справ, які супроводжували чи супроводжують нині юристи фонду у судах. Цього року більше 1000 звернень із захисту прав переселенців знаходяться на розгляді у різних судових інстанціях України, – відзначила Мирослава Сущенко. – Дніпровський офіс БФ «Право на захист» має великий досвід із захисту у судах прав переселенців, які не можуть відновити пенсійні виплати через постанову КМУ № 365 від 8 червня 2016 р. У більшості випадків такі справи вирішуються на користь переселенців, тому все більше ВПО воліють відстоювати свої права у судах за допомогою правозахисників».

Адвокат БФ «Право на захист» В’ячеслав Стасюк зазначив: «З листопада 2016 р. Дніпровский офіс БФ «Право на захист» активно надає вторинну правову допомогу переселенцям, які не змогли відновити виплату пенсій у досудовому порядку. Так, у 2017 р. було підготовлено та подано 40 таких позовів. У судах першої інстанції була розглянута 21 справа, з яких лише одна була вирішена не на користь переселенця».[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5740,5757″]