Зробити пожертву
Укр / Eng
20.06.22

Сьогодні наші колеги з Чернівецького офісу БФ “Право на захист” запалили громаду Чернівців. На головній вулиці міста пройшов ярмарок до Всесвітнього дня біженців “Синергія змін. Чернівці 20.22”. Захід відбувся у партнерстві з УВКБ ООН Україна та Чернівецькою міською радою. 

“Переселенці – це не тільки люди, які  потребують допомоги. Це ще й люди, які знайшли в собі сили почати життя спочатку, які надали громадам нові робочі місця та сплачують податки. А релоковані підприємства можуть стати драйверами економічного зростання регіону – потрібно лише підтримати їх, створити відчуття інтеграції з новою громадою”, – зазначила Олена Приходько, керівниця Чернівецького офісу БФ «Право на захист».

Участь у ярмарку взяли 10 підприємств-переселенців, що відкрили свій бізнес наново в Чернівцях. Наприклад, Валерій Лукашин, директор швейного об’єднання з Харкова. В Чернівці приїхав з колективом за державною програмою релокації та розпочав все з нуля. Окрім одягу, почали виготовляти ще й військову амуніцію, що віддають на потреби армії. 

“Ми переїхали, щоб працювати, допомогти харків’янам, переселенцям знайти себе. Місцева влада дуже сильно допомагає. Хто не знає, чим себе зайняти, нехай приходять. Ми навчимо шити, працювати, бути корисними для своєї країни!”

На заході були громадські організації, що опікуються переселенцями та представники управлінь та департаментів Чернівецької міської ради. Всі бажаючі могли  поспілкуватися з ними, а також звернутися за консультацією до наших моніторів та юристів. Переважно люди питали про грошову допомогу від ООН, варіанти розселення, оформлення соціальних виплат тощо. 

Для найменших учасників ярмарку наші партнери – дитячий розважальний центр “Країна мрій” – влаштували  цікаві конкурси та розваги.

Ми дякуємо всім нашим партнерам за підтримку та впевнені, що наша співпраця буде плідною та принесе ще чимало користі людям!