Зробити пожертву
Укр / Eng
28.10.22

Про покращення захисту для осіб без громадянства в Європі говорили під час запуску кампанії #StatelessJourneys. Організувала зустріч Європейська мережа осіб без громадянства у Брюсселі, що, до речі, відзначила й своє 🔟-річчя.

Захід об’єднав правозахисників, представників громад, активістів, юристів і науковців з різних країн, представників Європейської комісії та УВКБ ООН, які тривалий час працюють у сфері захисту прав осіб без громадянства. БФ “Право на захист” на ньому представляла Софія Кордонець, керівниця проєкту “Правова допомога особам без громадянства в Україні”.

Вона розказала про роботу фонду в напрямку боротьби за права людей без громадянства, які народилися або довго жити в Україні.

“Ці люди найчастіше не мають визначений статус “особа без громадянства” та документів. Зараз вони, тікаючи від російського вторгнення, не можуть довести свій зв’язок з Україною.  І важливо, щоб ці люди отримали в Європі такий самий захист, як і громадяни України, які вимушено покинули територію нашої країни”, – пояснила Софія Кордонець.

Учасники заходу також обговорили, як активізувати дії на національному та регіональному рівнях для того, щоб держави та регіональні установи змогли покращити захист, доступний особам без громадянства.