Зробити пожертву
Укр / Eng
30.12.15

Біловодський район територіально розташований близько до місць, де проводилися бойові дії. Тут проживає понад 24 тисяч місцевих жителів, а також більш ніж 40 тисяч переселенців. У районі був випадок підриву на міні і потенційна загроза для мирного населення залишається високою.

Тому в Біловодську пройшов тренінг з мінної безпеки для вчителів місцевих шкіл та соціальних працівників, серед яких були і переселенці.

«Люди не завжди усвідомлюють, яку небезпеку сьогодні можуть представляти міни і снаряди. Найстрашніше, що в групі ризику знаходяться діти. Інформування про небезпеку – це те, що може запобігти біді і врятувати чиєсь життя», – говорить Олена Грекова, консультант зі суспільно-політичних питань регіонального офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні» в Луганській області.

Кожен учасник заходу отримав роздаткові матеріали, які допоможуть проводити роз’яснювальну роботу на місцях, адже всі, хто прийшли на тренінг, проводитимуть у школах заходи щодо інформування про мінної небезпеки.

«Працювати з дорослими можна через дітей. Ми в школі своїм учням розповімо про загрозу, пояснимо, якими мають бути дії, якою поведінка, а вони все це вже перекажуть батькам», – розповідає вчитель Біловодської загальноосвітньої школи Наталя Кірєєва.

Відзначимо, що захід був ініційований активістами громади внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Біловодському районі, і підтриманий проектом «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні», який реалізується Данською радою у справах біженців в партнерстві з ВБФ «Право на захист» і при підтримки Агентства ООН у справах біженців.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”3100,3099,3098,3097,3096″]