Зробити пожертву
Укр / Eng
13.09.16

31.03.2016 року, на сайті Бердянської міської ради було опубліковано звернення Управління праці та соціального захисту населення  (УПСЗН) до мешканців міста з рекомендацією перевірити, чи дійсно у Бердянську переселенці проживають  за місцем реєстрації. У повідомленні також були оприлюднені адреси, за якими зареєстровані ВПО. Крім того, у разі не проживання особи за вказаною у списку адресою, УПСЗН пропонувало мешканцям міста подати відповідну заяву до виконавчого комітету Бердянської міської ради або до УПСЗН.

БФ «Право на захист»  виступив з заявою, що розміщення подібної інформації є не лише порушенням загальних норм Конституції України, Закону України “Про захист персональних даних”, Закону України  “Про інформацію” та Закону України  “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”, але й розпалює ворожнечу у громаді, де проживає велика кількість переселенців.

З огляду на зазначене, БФ «Право на захист» звернувся до Офісу Омбудсмана, Національної поліції  України та прокуратури Бердянського району. Нажаль, Омбудсман не побачив порушень законодавства про захист персональних даних та обмежився роз’яснювальною роботою;у свою чергу поліція відмовила у відкритті кримінальної справи.

Вбачаючи за необхідне ефективно захистити права ВПО, щодо яких були здійснені незаконні дії, БФ «Право на захист» звернувся  із відповідною заявою до слідчого судді Бердянського суду. За результатами розгляду даного звернення суд  задовольнив скаргу та зобов’язав Бердянський ВП ГУНП в Запорізькій області відкрити кримінальне провадження по даному факту.

БФ «Право на захист» зазначає, що якби на момент скоєння правопорушення державними органами було вжито необхідних заходів у рамках своїх повноважень, то можна було б уникнути повторення кричущої історії щодо порушення права на персональні данні ВПО у Рубіжному (нагадаємо: було розміщено оголошення зі списком переселенців за адресою: вул. Володимирська, буд. 48, місто Рубіжне Луганської області).