Зробити пожертву
Укр / Eng
21.11.16

Сьогодні в офісі БФ «Право на захист» у Бахмуті тривала акція, яку запропонували переселенці. Вони підписували лист-звернення до влади щодо скасування Постанов, що дискримінують переселенців. Серед тих, хто прийшов підписати лист, багато матерів із малими дітьми – їм було призупинено виплати через акт про непроживання. Хоча діти ходять у школи та дитсадки, батьків просто не було вдома, коли приходили працівники УСЗН з перевірками.

Лист зібрав більше 100 підписів переселенців, що мешкають у Бахмуті та Бахмутському районі, зокрема, його підписали 43 переселенці, які знайшли притулок в Часів Ярі.

Це вже не перше відкрите звернення громадськості Бахмута – минулого тижня до УСЗН звернулась громадська організація, що протестувала проти припинення виплат волонтерам-переселенцям, які, нібито, не проживають у Бахмуті, але реально вже два роки допомагають там іншим.

До обурених людей приїхала керівник УСЗН Бахмута, що пообіцяла завтра, у вівторк, провести розширену зустріч керівництва міста та соцслужб міста та району із переселенцями в виконкомі Бахмута.

Наводимо текст звернення повністю:

Звернення до громадськості, місцевої влади та Уряду України!

Ми, переселенці, що проживають в місті Бахмут і його районах, звертаємось до тих, хто повинен допомагати та підтримувати нас!

В результати впровадження в життя Постанов та Законів щодо переселенців, що на наш погляд, є незаконною та дискримінаційною, сотні родин переселенців, які більше двох років вимушені жити в чужих квартирах, лишилися останньої надії на допомогу держави.

У багатьох з нас пройшли перевірки факту проживання, в результаті яких були припинені різні соціальні виплати: від пенсій до допомоги на проживання чи народження дитини. Ми отримали відповідь, що працівники УСЗН склали акт про те, що ми не проживаємо в Бахмуті чи селах поруч з ним! Але ми проживаємо тут, діти навчаються, ходять у садочки, ми лікуємося в лікарнях, багато з нас офіційно чи неофіційно працюють. На момент візиту інспекторів нас просто не було вдома, бо це ж неможливо- знаходиться вдома кожну хвилину!

Тепер все повинні писати заяви на відновлення і знову місяцями чекати перевірку, а потім комісію, щоб отримати позитивне рішення. Бо придумавши такі умови перевірки, ніхто не придумав, що робити, якщо людина просто вийшла до магазину! Може у інших областях на містах перевіряють декілька разів, але в Бахмуті, де переселенців зареєстровано більше 80 тисяч, це ніхто не робить! Не допомагають довідки з роботи чи зі школи, де навчається дитина, довідки з лікарні, де лікувалися у цей момент старі… Виплати, після подачі заяви, нам доведеться чекати від 4 місяців до 6 місяців… Скажіть, що всім нам робити весь цей період, чим годувати дітей , чим платити за орендовані квартири !?

Якщо Уряд вважає, що такі перевірки законні, то може пора вже узаконювати офіційно правила життя для переселенців, як для в’язнів – бо вихід за поріг позбавляє тебе права жити…[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”4053,4052″]