Зробити пожертву
Укр / Eng
02.10.17

Під час регулярного моніторингу умов перетину лінії розмежування через КПВВ, співробітники БФ «Право на захист» зафіксували, що на КПВВ «Майорське» зі сторони контрольованої Урядом України території (КУУТ) облаштовується додатковий тент.

Наближений до зупинки автобусу тент, в якому встановлено бак з питною водою, допоможе створити більш безпечні умови для здоров’я осіб, що пройшли паспортний контроль та очікують на автобус до Бахмута, Краматорська, Слов’янськ тощо. Особливо це важливо для інвалідів, людей похилого віку та маломобільних, для тих, хто іде з малими дітьми. Зважаючи на сезонні зміни клімату, тент зможе захистити одночасно до 100 людей від дощу, вітру та снігу.

Також було зафіксовано, що поблизу модуля паспортного контролю зі сторони КУУТ співробітниками ДСНС встановлюються навіси. З обох сторін КПВВ у рамках програми «Радник Мінсоцполітики з питань ВПО» встановлено інформаційні стенди, на яких розміщена інформація щодо графіка роботи КПВВ, оформлення перепустки, довідки ВПО, пенсії, біометричного паспорта, Тимчасового порядоку перетину лінії розмежування, переліку товарів, дозволених для перевезення тощо.

Крім того, СММ ОБСЄ було встановлено вежу з камерами відеоспостереження.

БФ «Право на захист» неодноразово звертав увагу на те, що обласним адміністраціям у Донецькій та Луганській областях необхідно поліпшити інфраструктуру КПВВ, а саме: збільшити кількість навісів від сонця, місць для сидіння, контейнерів для сміття та пунктів видачі води або ж поліпшити їхній стан; забезпечити достатню кількість туалетів та організувати їхнє належне прибирання; організувати належну роботу громадського транспорту до/від КПВВ (регулярні маршрути, які доставляють пасажирів безпосередньо до КПВВ); забезпечити інформацію про розклад руху автобусів, процедури перетину, обмеження на перетин КПВВ, присутні гуманітарні організації, мінну небезпеку.

Тож ми сподіваємося, що благоустрій на КПВВ «Майорське» стане початком роботи з поліпшення інфраструктури на всіх КПВВ.