Зробити пожертву
Укр / Eng
03.07.18

Ми неодноразово наголошували на тому, що проблема захисту маленьких українців Луганської та Донецької областей є дуже актуальною. І хоча порядок надання статусу дитини, що постраждала від військових дій і збройних конфліктів (далі – Статус), затвердили ще 5 квітня 2017 року, станом на 1 січня 2018 року зазначений Статус отримало менше ніж 10 дітей!

У квітні 2018 року завдяки активній позиції народних депутатів України, громадських та правозахисних організацій Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, було спрощено, розширено категорії дітей, які мають право на отримання Статусу.

Тож станом на 21 червня 2018 року Статус вже отримали 40 дітей. Водночас, варто зазначити, що за даними UNICEF, під час конфлікту на Донбасі постраждало орієнтовно п’ятсот тисяч дітей.

Днями в Києві відбулося чергове засідання робочої групи, що працює над розробленням нормативно-правових актів та методичної бази у сфері соціального захисту цієї групи дітей. Народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, структурних підрозділів Мінсоцполітики, громадські активісти обговорювали виділення фінансування для реабілітації дітей зі статусом, надання їм пільг і фінансової допомоги.

«Працівники центрів соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та служб у справах дітей скаржаться на відсутність роз’яснень щодо отримання Статусу дітьми, котрі зазнали психологічних травм. Найголовнішим є те, що штатних психологів, яких можна залучати для оцінювання потреби сім’ї чи особи, бракує або вони взагалі відсутні, – вказала Анастасія Одінцова, правовий аналітик БФ «Право на захист». – Водночас, у Маріуполі після роботи з психологом стан здоров’я деяких дітей погіршився через те, що вони згадали події, пов’язані з конфліктом, які за останні роки вже встигли забути. Отже, ситуація з психологічним здоров’ям дітей є вкрай серйозною. Ми наголошуємо: Статус необхідний не лише для його отримання, але й для подальшої реабілітації. Сподіваємося, що спеціальна програма реабілітації дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій, найближчим часом буде розроблена й імплементована не лише на папері, а й у реальному житті».

Маєте намір оформити статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів?

Як саме це зробити, дізнайтеся на нашому сайті.