Зробити пожертву
Укр / Eng

Таїсія Тимофіївна Васильєва народилася у 1955 році у м. Воркута, що знаходиться на крайній півночі Російської Федерації , а тоді ще Радянського Союзу. Там закінчила школу, кулінарний коледж, отримала перший паспорт та почала працювати. Там же зустріла свою любов та народила дитину.

А у 1994 році отримала погані новини з України – її мама тяжко захворіла. Мама Таїсії родом з Кіровоградської області, куди й повернулася після того, як дочка стала дорослою. Тож Таїсія зібрала речі, документи, взяла шестимісячного сина та поїхала до України. Через півроку мати померла, залишивши дочці будинок. Оскільки життя з чоловіком не склалося, Таїсія вирішила залишитися жити в Україні. У  1999 році Таїсія вирішила повернутися до Російської Федерації, оскільки в Україні вона не змогла ні обміняти радянський паспорт, ні офіційно влаштуватися на роботу. Тож жінка продала будинок та почала готуватися до переїзду. З огляду на не досить стабільну політичну та економічну ситуацію наприкінці 90-х років, Таїсія Тимофіївна не оформила продаж належним чином, а довірилася незнайомцям та їхньому слову. Тож, досить передбачувано, що ні грошей, ні житла вона більше не бачила.

Зрозумівши, що на місці вона нічого досягти не зможе, жінка вирішила приїхати до Києва, щоб відстояти свої права та мати змогу виїхати до Російської Федерації. На жаль цей їй так і не вдалося. У Києві у Таїсії не було ні житла, ні родичів чи знайомих. Згодом у неї викрали паспорт та залишки грошей, що ще лишалися.

Одного разу жінка пішла разом із шестирічним сином на ринок. Хлопчик разом із другом  відбіг трохи від матері та  більше не повернувся. Таїсія Тимофіївна знайшла дитину у відділення міліції, але їй його не віддали, бо у жінки не було документів. Вона неодноразово приходила до відділення, щоб побачити сина, поки одного разу їй не сказали, що дитину відправили  до Москви. На жаль, всі спроби дізнатися більше про долю сина так нічого і не дали. Жінка зверталася до міліції та до інших органів влади, але без документів її ніхто не слухав. Звернення  до різних програм на телебаченні також виявилися марними. Але і сьогодні  Таїсія Тимофіївна все ще сподівається знайти свою дитину.

Попри всі негаразди Таїсія Тимофіївна не перестала вірити у краще, вірити у людей. Вже 17 років жінка живе на вулиці, знаходить їжу при церквах та у благодійних організаціях, сама як може допомагає таким же знедоленим людям, підказує, де можна заночувати, поїсти, помитися чи знайти теплий одяг. Час від часу допомагає стареньким бабусям та дідусям, що залишилися без родичів. Вона і до БФ «Право на захист» неодноразово приводила людей, що мають проблеми із документами.

Сама ж Таїсія Тимофіївна звернулася до БФ «Право на захист» ще влітку, на початку існування проекту з надання правової допомоги особам без громадянства. Жінка прийшла без будь-яких документів, лише зі своєю історією. Направивши велику кількість запитів як до Російської Федерації, так і до державних органів України, юрист БФ «Право на захист» змогла зібрати всю необхідну інформацію та документи, що дозволило підтвердити слова Таїсії Тимофіївни, а також звернутися до консульства для оформлення їй паспорта громадянина Російської Федерації.

Таїсія Тимофіївна Васильєва вперше за 17 років отримала паспорт у лютому 2018 року та від радості ледь могла поставити підпис у документі. Сподіваємося, що з отриманням паспорта всі негаразди у житті Таїсії Тимофіївни залишилися позаду.[/vc_column_text]

[/vc_column_text]