Зробити пожертву
Укр / Eng
25.07.18

До вашої уваги – дайджест про ВПО та постраждалих від конфлікту осіб за червень 2018 р., підготовлений БФ «Право на захист» у межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). У дайджесті ми розповідаємо про проблеми, з якими майже щодня стикаються переселенці, а також надаємо статистичні дані щодо основних напрямів діяльності Проекту.

Головне за червень:

  • Отримання соціальних виплат і пенсій залишається найбільшою проблемою ВПО. Кількість випадків надання вторинної правової допомоги з таких виплат збільшилася майже вдвічі.
  • ПФУ оскаржив рішення Верховного Суду від 3 травня 2018 року у зразковій справі БФ «Право на захист» щодо незаконного призупинення пенсії ВПО. Справа буде розглянута 4 вересня 2018 року.
  • Завдяки змінам до розпорядження КМУ №1085 жителі селищ Травневе і Гладосове Донецької області, а також с. Новоолександрівка Луганської області отримуватимуть соціальні виплати як місцеві мешканці.
  • Мінсоцполітики планує об’єднати дві бази даних, що використовуються управліннями соціального захисту населення. Злиття баз даних заплановане на липень.
  • Представники управлінь ПФУ в шести областях та місті Києві підтверджують, що пенсіонери з числа ВПО можуть отримувати пенсії через Укрпошту.
    Дайджест доступний українською та англійською мовами.