Починаючи із минулого тижня представники Запорізького офісу БФ «Право на захист» фіксують певні позитивні зміни в обслуговуванні ВПО в УСЗН. З іншого боку, залишається ціла низка проблем, які сповільнюють роботу із єдиною базою даних ВПО.
Так у Мелітополі та Мелітопольському районі спеціалісти УСЗН введення даних про 1 ВПО триває вже біля години (а не 3-4, як раніше).
У Приморському районі на введення даних до єдиної інформаційної бази даних (ЄІБД) ВПО займає 40 хвилин на одного переселенця. В той же час, за словами заступника начальника цього УСЗН, єдина база минулого тижня працювала швидше, але все ж часто «зависала». За один день це УСЗН приймає 10-15 ВПО.
В УСЗН Більмацької райдержадміністрації повідомили, що база постійно блокується, через програмні збої. Роздрукувати довідку неможливо через відсутність принтера. Отже бланк довідки заповнюють від руки, пишуть «безстроково».
В УСЗН Гуляйпільської райдержадміністраці повідомляють, що головні проблеми – старе технічне обладнання та низька швидкість інтернету. Документи приймають, але введення інформації все ще забирає доволі багато часу.
В УСЗН Пологівської та Гуляйпільської райдерадміністрацій в роботі з ЄІБД виникають такі проблеми: оскільки програма розрахована на он-лайн використання, проблеми із інтернетом уповільнюють процес внесення даних; також співробітники зауважили, що при внесенні в базу інформації про ВПО – дату народження або дату, коли був виданий паспорт – програма додає до дат 1 день, отже часто приходиться по декілька разів перевносити дані. На одного ВПО – 40-45 хвилин.
За словами співробітників УСЗН Запорізької області, в єдиній базі все ще існують багато недопрацювань, які заважають реєстрації ВПО. Одна з них – це індекс проживання ВПО. В тому разі, якщо переселенець не пам’ятає або не знає свого індексу, продовжувати реєстрацію неможливо. В тому разі, якщо переселенець загубив довідку і звернувся до УСЗН по нову, при роздрукуванні нової довідки дата реєстрації ВПО змінюється на ту дату, яким числом роздруковується довідка.
Нагадаємо, минулого тижня у Запоріжжі пройшов тренінг для співробітників УСЗН. Тоді учасники поглибили свої навички використання Єдиної інформаційної бази даних для ВПО, обговорили проблемні питання соціального захисту ВПО та особливості призначення субсідії переселенцям. Тренінг був організований БФ “Право на Захист” та Агентством ООН у справах біженців (UNHCR).