Зробити пожертву
Укр / Eng
28.08.19

У жовтні 2017 року до монітора харківського офісу БФ «Право на захист» Марини Гринівської із проханням допомогти внутрішньо переміщеній особі звернувся спеціаліст Управління соціального захисту населення Дергачівського району Харківської області.

Жінку, яка потребувала допомоги, звали Світлана. Третього вересня 2014 року внаслідок артобстрілу м. Дебальцевого Донецької області вона отримала осколкові поранення. Потім– вже після переїзду до Дергачівського району – були три складні операції та як результат – третя група інвалідності. Жінка самотужки виховувала дитину, батько якої загинув в результаті обстрілу. Зі слів Світлани, через тривалу реабілітацію вона не змогла працевлаштуватися. Вже давно більша частина доходів родини – це пенсія й адресна допомога, які витрачалися на придбання дорогих медикаментів.

В жовтні 2017 року за підтримки UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні Cвітлана отримала грошову допомогу. Крім того, адвокати БФ «Право на захист» Олена Приходько та Сергій Шкрамада надавали та надають по цей час жінці правову допомогу зі стягнення з Держави Україна моральної шкоди, завданої терористичним актом, що призвів до заподіяння каліцтва та ушкодження здоров’я. Розгляд справи Світлани з цього питання є довготривалим – із січня 2018 року дотепер судова справа перебуває в суді першої інстанції.

Тим часом, у квітні 2019 року міжвідомча комісія з питань встановлення факту отримання особами поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення АТО винесла рішення щодо Світлани. Завдяки цьому рішенню жінка отримає додаткові пільги, передбачені державою, адже родина так цього потребує!