Вчора стало відомо, що судове засідання відкладено на невизначений термін
У серпні 2016 року БФ «Право на захист» подав позов до суду проти Кабінету Міністрів України із вимогою визнати незаконною і нечинною Постанову Уряду від 8 червня 2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».
Позов був зареєстрований 11.08.2016 року, провадження відкрито 16.08.2016 року. Засідання суду неодноразово переносилися.
Хочемо нагадати, Окружний адміністративний суд м. Києва – це єдиний суд, в якому можна оскаржити неправомірні дії, бездіяльність та нормативні акти центральних органів виконавчої влади, у тому числі Кабінету Міністрів України.
Отже, вчора, 10 жовтня, о 16:00, ще перед тим, як поїхати на засідання, стратегічний юрист БФ «Право на захист» Олег Тарасенко перевірив сайт Окружного адміністративного суду м. Києва і переконався, що інформація про те, що суд відбудеться у зазначений день и час, присутня на сайті.
Але потрапити до приміщення суду йому так і не вдалося. За словами охорони, всі засідання закінчилися ще о 17:00.
У телефонній розмові помічник судді Добрянської Я.І., під головуванням якої розглядається справа, повідомила про те, що рішенням зборів суддів Окружного адміністративного суду м. Києва всі справи, які надійшли до розгляду у 2015 і 2016 роках, будуть заново автоматично перерозподілені «з метою пришвидшення їхнього розгляду». З’ясувалося, що нещодавно до суду було призначено 16 нових суддів, тому зазначене рішення допоможе рівномірно розподілити справи серед усіх суддів.
«Це означає тільки одне: слухання справи розпочинається з самого початку. Тож 14 місяців, протягом яких за допомогою оскаржуваної постанови уряд дискримінує ВПО, втрачені даремно, – зазначає Олег Тарасенко. – Я вважаю за необхідне наголосити: такі дії Окружного адміністративного суду м. Києва порушують не тільки ст. 6 Конвенції (право на справедливий суд упродовж розумного строку), але і статтю 26 Кодексу адміністративного судочинства України: склад суду під час розгляду і вирішення адміністративної справи в суді однієї інстанції незмінний, крім випадків, встановлених законом. В свою чергу, закон встановлює таку підставу для зміни складу суду як відвід, самовідвід або закінчення повноважень судді, який розглядав справу».
Наразі стратегічний юрист БФ «Право на захист» Олег Тарасенко направив запити для отримання офіційних документів, які б пояснювали дану ситуацію.
А поки продовжується систематичне порушення права пенсіонерів-переселенців на доступ до правосуддя, права на пенсію, права на недоторканність житла і свободу пересування.
БФ «Право на захист» наголошує: Постановою №365 Кабінет Міністрів України значно обмежив гарантовані законом права пенсіонерів. Отримання пенсії переселенцями-громадянами України не має залежати від комісій, довідок ВПО, чи ще якихось чинників, не передбачених відповідними Законами України.