Зробити пожертву
Укр / Eng
05.08.19

Сичу Івану Віталійовичу (П.І.Б. змінені, – прим. Авт.) 58 років. У 2011 році він вийшов на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1. До початку конфлікту на сході України перебував на обліку в одному з районних управлінь Пенсійного фонду України (ПФУ) м. Донецька.
Восени 2014 року чоловік був змушений покинути місце проживання та переїхати до смт Олександрівка Кіровоградської області. Після того, як його взяли на пенсійний облік за новим місцем проживання, Іван Віталійович отримав заборгованість із пенсій за минулий час. Йому також відновили виплату пенсії, припинену у серпні 2014 року.
Та в листопаді 2016 року місцеве управління ПФУ протиправно припинило виплати. Мотивували це рішенням комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам Олександрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області у зв’язку зі встановленням факту відсутності чоловіка за фактичним місцем проживання в смт Олександрівка.
Після поновлення з 1 грудня 2017 року за рішенням тієї ж самої комісії поточних пенсійних виплат, місцевий орган ПФУ відмовлявся виплачувати заборгованість за період з 1 листопада 2016 року по 1 грудня 2017 року. Самостійно відстояти власні права і захистити майнові інтереси Іван Віталійович не зміг, тож у березні 2018 року звернувся по допомогу на гарячу лінію БФ «Право на захист». Юристи найближчого до місця проживання, дніпровського, офісу організації його проконсультували і взялися за справу, підготувавши позовну заяву до Кіровоградського окружного адміністративного суду. Уже на початку травня за позовом пенсіонера. суд відкрив провадження за адміністративною справою А 5 червня 2018 року – ухвалив рішення про задоволення позовних вимог. Суд зобов’язав Головне управління ПФУ в Кіровоградській області здійснити виплату чоловіку належної йому пенсії, а також – упродовж місяця відзвітувати про виконання рішення.
Пенсійний орган не виконував судове рішення, тож у березні 2019 року юристи дніпровського офісу БФ «Право на захист» знову звернулися до Кіровоградського окружного адміністративного суду. Цього разу – аби дізнатися про результати розгляду звіту ПФУ, а у разі неподання звіту або повідомлення неправдивої інформації, – накладення штрафу на керівника ПФУ через невиконання рішення та вимог суду (відповідно до ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України).
Суд постановив накласти штраф на керівника ГУ ПФУ в Кіровоградській області за невиконання рішення суду та стягнути 50% цього штрафу на користь позивача, Сича Івана Віталійовича. 18 квітня 2019 року судове рішення в частині зобов’язання здійснити виплату пенсіонеру належної йому пенсії за період з 1 листопада 2016 року по 1 грудня 2017 року, виконали в повному обсязі. А після того як Третій апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ГУ ПФУ в Кіровоградській області на ухвалу про накладення штрафу на його керівника, в червні поточного року виконана і вона, тож на рахунок Івана Віталійовича надійшли кошти від керівника пенсійного органу в обсязі суми штрафу.