Зробити пожертву
Укр / Eng
20.12.16

Ольга Іванівна забрала власних онуків із Криму ще у лютому 2014-го року та привезла додому у Покровськ. 2,5 року жінка не могла отримати довідки ВПО для дітей і, відповідно, оформити адресну допомогу на них. Весь цей час родина виживала на одну лише пенсію.

Монітор БФ «Право на захист» Євген Кравчук, дізнавшись про цю історію, детально розповів Ользі Іванівні про необхідні документи та процедуру взяття на облік ВПО малолітніх дітей без супроводу офіційних представників.

Заяви було написано, документи зібрано і передано до Покровського міського УСЗН, де це все прийняли і передали на розгляд комісії. Через 15 робочих днів жінка отримала відмову у видачі довідок її онукам. Підстава – відсутність родинного зв’язку між нею та дітьми. Треба зазначити, що ця підстава не передбачена постановою КМУ №509 та Законом України про Забезпечення прав та свобод ВПО.

У рамках досудового захисту прав переселенців, юрист БФ «Право на захист» Маргарита Оксаніченко підготувала скаргу до обласного департаменту соціального захисту населення з вимогою відмінити рішення місцевого УСЗН та прийняти рішення про взяття дітей на облік ВПО. Скарга була розглянута та задоволена частково. Рішення Покровського міського УСЗН було відмінено та винесено нове: жінка знову отримала відмову, тепер вже на підставі відсутності доказів про проживання дітей на території Криму на момент окупації.

Юридичним відділом було написано та надіслано скаргу до Міністерства соціальної політики з вимогою відмінити рішення обласного департаменту соціального захисту населення та прийняти рішення про взяття дітей на облік ВПО. Паралельно із цим монітор Євген Кравчук зв’язався із батьками дітей, які знаходяться у Криму, і пояснив необхідність пересилки копії паспортів батьків як доказів проживання дітей у Криму на момент окупації.

5 грудня Ольга Іванівна знову подала до Покровського міського УСЗН три заяви про взяття на облік ВПО своїх онуків. До пакету документів, зібраного минулого разу, додалась іще й копія паспорта матері дітей. Того ж тижня у Покровському міському УСЗН визнали, що ці діти є внутрішньо переміщеними особами та взяли дітей на облік ВПО.

(Ім’я жінки було змінене із міркувань безпеки).