Зробити пожертву
Укр / Eng
23.01.18

У прифронтове місто Торецьк Донецької області переїхало майже 7,5 тисяч переселенців. За інформацією місцевої влади, в місті разом з прилеглими селищами наразі проживає майже 70 тисяч мешканців.

Але як ВПО, так і місцеві мешканці та громадські активісти часто скаржилися на брак актуальної інформації, зокрема, щодо способів захисту своїх прав, шляхів звернення до держорганів, можливостей отримання допомоги від гуманітарних організацій тощо.

Зрозуміло, що для місцевих мешканців дуже бажаною, а іноді й критично необхідною, є інформація про правозахисні організації, до яких можна звернутися у разі порушення прав, телефонів Урядової гарячої лінії, щоб залишити скаргу чи вирішити питання тощо. Для мешканців віддалених від Торецька та наближених до лінії зіткнення селищ (зокрема, Курдюмівка, Щербинівка, Новгородське, Залізне тощо) особливо актуальна інформація про благодійні фонди, правозахисні організації, програми з гуманітарної та медичної допомоги, адже своєчасне поширення інформації серед постраждалого населення сприяє більшій залученості місцевих мешканців до програм гуманітарної допомоги.

Під час моніторингу співробітники  Слов’янського офісу БФ «Право на захист» відвідали Торецьк, поспілкувалися з людьми та з’ясували,  що місцеві мешканці відчували брак подібної інформації, розміщеної у зручний для населення спосіб. Ускладнювали ситуацію непростий доступ місцевих мешканців до українських ЗМІ та інтернет-мережі. Представники селищних рад  також не сприяли поширенню корисної для громади інформації (наприклад, шляхом друку оголошень тощо).

Завдяки допомозі БФ «Право на захист», який у рамках реалізації проекту підтримки громад, що постраждали від конфлікту, встановив стаціонарні інформаційні стенди у місцях великого скупчення людей у Торецьку та населених пунктах  Торецької міської ради, зазначена проблема була ефективно вирішена.

«На стендах розміщена важлива інформація з контактами держустанов, благодійних фондів, НУО, які працюють у цих локаціях, контакти Урядової гарячої лінії, ДонОДА, МОЗ, МОН, інформація про місце та час найближчої видачі гуманітарної допомоги, перелік категорій, на яких спрямована допомога, необхідні документи тощо, а також оголошення про події у місті, що несуть культурно-просвітницький характер, – розповіла Наталія Шевченко, співробітник Слов’янського офісу БФ «Право на захист».  – Крім того, за допомоги співробітників БФ «Право на Захист» були підготовлені інформаційні матеріали про важливі для ВПО норми постанов КМУ та процедури».

Догляд за інформаційними стендами, оновлення та розклеювання оголошень взяла на себе ГО «Твоє нове місто», яка займається розвитком громадянського суспільства, розробляє освітні програми та розважальні заходи для мешканців міста та ВПО, втілює в реалізацію культурно-просвітницькі програми, проводить інформаційні кампанії.

«Відвідавши Торецьк після встановлення інформаційних стендів, ми впевнилися, що доступ місцевих мешканців до інформації та, завдяки своєчасному інформуванню, до гуманітарної допомоги  дійсно покращився,  – зазначила   Юлія Кубанова координатор з питань захисту БФ «Право на захист». – Наразі завдяки наявним контактам організацій місцеве  населення більш обізнане щодо способів захисту своїх прав та можливість звернутися по допомогу до відповідних державних органів або громадських організацій. До того ж відбувається активне поширення серед місцевих мешканців інформації про ініціативи, спрямовані на освіту, культурне дозвілля, що сприяє розвитку та згуртованості громади».

Нагадаємо, БФ «Право на захист» в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), продовжує реалізацію невеликих проектів, спрямованих на допомогу громадам.

Під час поточного моніторингу співробітники Проекту виявляють проблеми, які є найгострішими для всієї громади населеного пункту або якоїсь її частини, та приймають рішення щодо надання допомоги.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається постраждалим від конфлікту громадам, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5851,5882,5883″]