Зробити пожертву
Укр / Eng
09.11.16

Мешканці смт. Донське Волноваського району Донецької області зібралися на території селищної ради, щоб отримати юридичну консультацію щодо порядку надання житлової субсидії.

Співробітники Маріупольського офісу БФ «Право на захист» Дар’я Заярна, Сніжана Лук’янова та Тетяна Воробйова розповіли присутнім про підстави надання житлової субсидії, перелік документів, які необхідні для її призначення, порядок їх подання, особливості заповнення заяви та декларації тощо.

Присутнім також було роз’яснено, що в окремих випадках на підставі рішення районної держадміністрації або утвореної нею комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але  фактично  проживає у житловому приміщенні (будинку) на  підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується  плата за  житлово-комунальні послуги, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію. Водночас такий договір можна не засвідчувати нотаріально, якщо строк оренди (найму) житла не перевищує 3х років.

Також під час зустрічі юристом проекту було звернено увагу присутніх на те, що за наявності документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, субсидія може бути призначена з огляду на кількість зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають. У цьому випадку до заяви можна додати довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання; довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку); акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради; акти житлово-експлуатаційних організацій про фактично проживаючих осіб або ж договори  оренди житла в іншому місці.

«Нажаль ті люди, які мають право на отримання житлової субсидії, за субсидією все ж таки не звертаються, бо не володіють достовірною інформацією про порядок її надання, – зазначила   Дар’я Заярна, юрист Маріупольського офісу БФ «Право на захист». – Сподіваємося, що сьогоднішня правова сесія допоможе мешканцям смт. Донське краще зрозуміти процес надання субсидії, щоб своєчасно та правильно звернутися за її отриманням».