Зробити пожертву
Укр / Eng
21.11.17

Відразу після початку бойових дій на сході України Микола Петрович* прийняв рішення переїхати до Чугуєва. У місті Первомайськ Луганської області залишилося все – будинок, господарство та могила улюбленої дружини. У розмові чоловік часто пригадує вирощений власноруч сад біля будинку та щасливі моменти сімейного життя.

Микола Петрович мешкає сам у невеличкій квартирі. Він не може отримати субсидію, адже орендує квартиру неофіційно. Коли ви зайдете у його квартиру, то відразу відчуєте прохолоду, адже старі вікна та двері не тримають тепло. У деяких місцях відклеїлися шпалери, а на стіні над вікном пішла тріщина.

Чоловік отримує адресну допомогу та пенсію, які разом не перевищують 3000 тис. грн. Усі гроші йдуть на оплату лікування та комунальних платежів. На харчування грошей іноді не вистачає.

У квартирі, де мешкає чоловік, не було холодильника, тому їжа швидко псувалася. Через хворобу Микола Петрович потребує дотримання дієти та 5-разового режиму харчування. В іншому разі існує ризик ускладнення захворювання.

Співробітники Харківського офісу БФ «Право на захист» передали чоловікові холодильник, що значно полегшило процес приготування та зберігання їжі. Тепер господар витрачає менше грошей на продукти, які йому так потрібні на медикаменти.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

*Ім’я змінено.