Зробити пожертву
Укр / Eng
27.09.17

Кожен мріє мати надійну підтримку близьких та рідних людей, а ще кожен хоче бути впевненим у своїй фінансовій спроможності придбати найнеобхідніші речі. Але життя не завжди складається так, як ми того хочемо і як ми мріяли та надіялися свого часу. Є велика кількість людей, які потребують як моральної, так і матеріальної підтримки. Багато з них були змушені залишити свої домівки і тепер намагаються облаштуватися у нових містах.

Минулого тижня співробітники Дніпровського офісу БФ «Право на захист»  відвідали трьох людей з обмеженими можливостями та передали речі, які зможуть хоча б трошки полегшити їхнє життя.

У 2011 році, закінчивши виш та не знайшовши роботу за фахом, Максим* влаштувався на тимчасову роботу в організацію, яка займалася промисловим альпінізмом. Під час поверхневого утеплення квартири, хлопець зірвався з 9-го поверху через погано закріплений пасок безпеки. Отримавши важку травму хребта, він став  інвалідом I групи. Коли у листопаді 2016 року померла мати Максима, без належного піклування він ледь вижив. За цей час у хлопця з’явилися на тілі глибокі пролежні. Тільки у січні 2017 року батькові вдалося вивезти Максима з Луганська до Кривого Рогу. Зараз хлопець сам живе у квартирі, яку для нього орендує батько.

Антипролежневий матрац та приліжковий утримувач, за допомогою якого Максим зможе самостійно перевертатися на бік та підтягуватися, прискорять його реабілітацію та допоможуть запобігти утворенню нових пролежнів.

Марина Іванівна* перемістилася зі Стаханова Луганської області до Нікополя, де разом з онукою та правнучкою мешкає у модульному містечку. 89-річна жінка має цілу низку захворювань: через хворі ноги вона може пересуватися лише за допомогою ходунків або палиці; порушений кровообіг викликає почуття постійного холоду у кінцівках, тож жінка мерзне навіть  влітку; вікові зміни  та пережитий стрес вплинули на слух переселенки і зараз вона майже не чує і через це перебуває в стані депресії.

Електропростирадло та слуховий апарат зможуть покращити якість життя Марини Іванівни та сприятимуть її емоційному одужанню.

Внаслідок перенесеного інсульту Сергій Миколайович* має І групу інвалідності. До того ж чоловік страждає через гіпертонічну хворобу,  цукровий діабет та варикозне розширення вен. Передані йому тонометр та глюкометр допоможуть контролювати тиск та рівень цукру в крові та  вчасно приймати медикаменти, а компресійна білизна, ортопедичний матрац матимуть позитивний вплив на здоров’я Сергія Миколайовича.

БФ «Право на захист» продовжує надавати допомогу найбільш вразливим ВПО та постраждалим від конфлікту особам, з якими співробітники знайомляться під час щоденного моніторингу. Ця програма є унікальною, адже дозволяє зреагувати на конкретні випадки, коли особа опинилася у скрутній ситуації та потребує допомоги, а також згодом відслідкувати, наскільки ефективною була надана допомога.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

*Ім’я змінене[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5164,5171,5172″]