Зробити пожертву
Укр / Eng
21.12.17

В жовтні 2014 році Юліана* виїжджала з двома малолітніми дітьми з Шахтарська, не знаючи чи повернеться коли-небудь додому знов. Думки плуталися, але бажання врятувати життя дітей було настільки сильним, що підштовхнуло жінку сісти в автобус, що вивозив сім’ї робітників ТЕС до Зеленодольська.

Сьогодні жінка із жахом згадує події 2014 року: 17 липня, коли було збито малайзійський боїнг на околиці Шахтарська, два неймовірно потужних вибухи, крик її старшого сина, якого вона ледь заспокоїла, досі стоїть в її вухах, а згодом танки…бої біля Саур-Могили і постійний плач дітей. Старший хлопчик після пережитого страху замкнувся у собі, перестав розмовляти, фахівці навіть були близькі до встановлення дитині діагнозу аутизм. Але мати з усіх сил намагається витягнути його з цього стану: щоденні заняття, по можливості, відвідування психологів, лікування у неврологічному відділенні обласної лікарні – все це зробило можливим сподівання на одужання дитини. Стан хлопчика покращився – він почав потрохи розмовляти та йти на контакт.

Юліана перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Усі її доходи – соціальні виплати, більша частина з яких іде на придбання медикаментів та реабілітацію молодшого сина. Грошей на покращення побутових умов у родині не вистачає. День для Юліани починається досвіту на кухні, потім вона переходить до прання. Жінка робить це щоденно, адже у хлопчика відсутні навички самообслуговування. Важка ручна праця – без пральної машини воду доводилося кип’ятити у відрах. Це наповнювало квартиру надмірною вологою та займало багато часу.

Щоб полегшити життя жінці та вивільнити її час, співробітники Дніпровського офісу БФ «Право на захист» передали родині Юліани пральну машинку. Завдяки наданій допомозі у маленькій однокімнатній квартирі знизився рівень вологості. Тепер мати приділяє більше уваги своєму хворому сину, якому потрібна щоденна реабілітація та увага.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).
Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

*Ім’я змінено[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5771,5782″]