Зробити пожертву
Укр / Eng
26.12.17

БФ «Право на захист» в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), продовжує реалізацію невеликих проектів, спрямованих на допомогу громадам.

Нагадаємо, під час поточного моніторингу співробітники Проекту виявляють проблеми, які є найгострішими для всієї громади населеного пункту або якоїсь її частини, та приймають рішення щодо надання допомоги.

Так,  минулого тижня  співробітники Дніпровського офісу БФ «Право на захист» посприяли у вирішенні проблем ВПО, що зареєстровані у Дніпровському районі Дніпропетровської області. Тепер у приміщенні УСЗН Дніпровського району з’явився інформаційний стенд для розміщення інформації для ВПО. Опікуватися станом стенду,  а також актуальністю інформації на ньому буде місцева громадська організація «У єднанні сила». В цьому їй допоможе офісна техніка (ноутбук та багатофункціональний офісний прилад), яку БФ “Право на захист” передав на баланс організації задля своєчасного інформування ВПО, які мешкають у цьому районі.

В Дніпровському районі зареєстровано  2 622 ВПО, які отримують відповідні послуги від УСЗН та УПФУ, що розташовані поряд – в приміщенні Дніпровської РДА. Часті зміни до чинного законодавства в сфері захисту прав ВПО призводять до того, що актуальна інформація на інформаційних стендах  державних органів не обновлюється вчасно ̶,̶ або взагалі відсутня. Трапляється, що наявна не стендах інформація є незрозумілою для ВПО, особливо для осіб пенсійного віку. Таким чином, відсутність доступних для розуміння роз’яснень щодо змін в законодавстві у сфері захисту прав переселенців  призводить до низького рівня правової обізнаності ВПО, та як наслідок, до неможливості у повній мірі реалізувати свої права на новому місці проживання.

Тож зрозуміло, що для вчасного інформування ВПО необхідно розміщувати рекомендації та роз’яснення поблизу УСЗН та УПФУ. З цим взялася допомогти місцева ГО «У єднанні сила» , яка захищає права та свободи людей передпенсійного, пенсійного віку та ВПО , бореться з дискримінацією у всіх її проявах. Відтепер, члени цієї організації, використовуючи передане їм офісне обладнання, будуть готувати актуальні матеріали для ВПО та розміщувати їх на спеціальному інформаційному стенді в будівлі райдержадміністрації. Такі дії громадської організації сприятимуть підвищенню рівня поінформованості переселенців щодо їх прав та способів захисту порушених прав, а також зроблять доступною інформацію про можливості та програми допомоги для ВПО, які мешкають у Дніпровському районі Дніпропетровської області.

«Під час підготовки та реалізації зазначених проектів, наші співробітники обов’язково консультуються з представниками місцевої громади та місцевою владою щодо того, якої допомоги потребують люди, і разом підбирають найкраще рішення, – зазначила Мирослава Сущенко, керівник Дніпровського офісу БФ «Право на захист». – Надана допомога сприятиме більш ефективному поширенню корисної для ВПО інформації щодо програм, активностей та форм допомоги від ГО «У єднанні сила». Також буде полегшено доступ ВПО до викладеної у зрозумілій формі інформації про широкий спектр їхніх прав. Як наслідок, це призведе до підвищення поінформованості переселенців щодо чинного законодавства, яке регламентує питання захисту прав ВПО, в т.ч. з питань соціальних та пенсійних виплат».

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається постраждалим від конфлікту громадам, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5772,5793″]