Зробити пожертву
Укр / Eng
18.11.16

За ініціативи Харківського офісу БФ «Право на захист» у Валківській районній раді відбулося засідання круглого столу в рамках проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», який реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Темою зустрічі стало питання застосування на практиці законодавства стосовно внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В роботі круглого столу взяли участь посадові особи виконавчого апарату районної ради, керівники районної громадської організації переселенців «Благовіст», представники державних установ та структурних підрозділів райдержадміністрації, які опікуються питаннями соціального захисту громадян взагалі та соцзахисту ВПО зокрема, управління пенсійного фонду, районного центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення. Відкрив засідання круглого столу заступник голови районної ради Юрій Яцина, який від імені голови районної ради Віталія Оноші привітав присутніх та представив учасників заходу.

Ольга Січкар, монітор Харківського офісу БФ «Право на захист» поінформувала учасників круглого столу про тему зустрічі та формат спілкування, а також представила Олега Тарасенко, юриста Харківського офісу БФ “Право на захист”, який відповів на спірні питання, що виникають у служб соціального захисту громадян з питань призначення адресної допомоги ВПО, підстав для відмови у допомозі та припинення її виплати. Мова йшла про дотримання Порядку призначення та припинення соціальних виплат ВПО, затвердженого Постановою КМУ № 365 від 08.06.2016 р., про неузгодженість законодавчої бази України щодо соціального захисту вимушених переселенців.

В ході активного спілкування були обговорені питання щодо умов, які є підставою для відмови внутрішньо переміщеним особам у наданні адресної допомоги, таких як наявність житла на підконтрольній Україні території, наявність депозитів у банках в разі перевищення суми депозиту встановлених Порядком розмірів); питань зайнятості та можливості розірвання особою трудових відносин, що діяли на непідконтрольній території, шляхом подання заяви до центрів зайнятості, розташованих на підконтрольній Україні території; проблем, пов’язаних із затримкою видачі ВПО електронних посвідчень, внаслідок чого Ощадбанком блокуються банківські картки і переселенці вимушені отримувати пенсії через каси у відділенні банку, вистоюючи чергу.

Окремо зупинилися на фактах порушення норм чинного законодавства при відновленні пенсійних виплат ВПО, коли виплата пенсії відновлюється не з моменту її припинення, а з місяця звернення особи, що є наслідком недосконалого законодавства, яким і соціальна адресна допомога, і пенсійні виплати прив’язані до Постанови КМУ, положення якої трактуються таким чином, що вимагають однакових дій соціальних служб при відновленні і допомог, і пенсійних виплат при однакових відповідних умовах.

В ході розмови учасники заходу отримали консультації юриста щодо шляхів вирішення ряду конкретних проблемних питань. Деякі з піднятих питань потребують додаткового вивчення, відповіді на них будуть надані пізніше. Підсумовуючи розмову, Олег Тарасенко, зазначив, що державні органи у будь-якому разі при прийнятті рішення про припинення чи відновлення пенсійних виплат, виплати адресної допомоги мають діяти виключно на підставі законів України[boc_img_gallery columns=”4″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”4120,4121,4122,4123″]