Зробити пожертву
Укр / Eng
21.03.23

Ми завжди раді візитам наших партнерів! Нещодавно колеги з Вінницького офісу, регіональна керівниця Наталія Шевченко, старша юристка Ірина Ніколенко та фахівець з моніторингу ситуації ВПО Юлія Діордієнко спільно з представниками УВКБ ООН відвідали громади області, де проживають ВПО та постраждалі від війни.

Партнери, офіцер з питань захисту Вінницького регіону Акіко Цудзісава, спеціаліст з комунікацій, Саорлайт Ні Бхройн та спеціаліст з питань захисту Володимир Орехов ознайомились з усіма компонентами всебічної допомоги вимушеним переселенцям, яку надає БФ «Право на захист».

Перший візит був до Ладижинської громади, де наші колеги освітили роботу Ладижинського гуманітарного хабу, який з першого дня повномасштабного вторгнення підтримує переселенців.

«Монітори та юристи БФ «Право на захист» з березня 2022 року розпочали співпрацювати з місцевою владою, волонтерами, гуманітарним штабом та комендантами гуртожитків щодо консультації з юридичних та інших питань переселенців та органів місцевого самоврядування», – каже регіональна керівниця офісу Фонду Наталія Шевченко.

«Ми неодноразово проводили юридичні групові та індивідуальні консультації переселенців, збирали потреби та проводили видачу гуманітарної допомоги. Були звернення по психологічну допомогу, а також допомогу в пошуку зниклих родичів. Запам’ятався випадок, коли жінка звернулась за допомогою в пошуку її сина, який на той час перебував в полоні після виходу з «Азовсталі». Наші юристи проконсультувала куди можна звернутись з приводу цього питання, а фахівці перенаправили жінку до нашої Служби турботи про психічне здоров’я», – розповіла представникам УВКБ ООН Юлія Діордієнко.

Минулого року для більш комфортного проживання людей в МКП міста Ладижин ми, за підтримки УВКБ ООН, закупили побутову техніку. Наші партнери мали нагоду особисто поспілкуватись з цими родинами, для того, щоб глибше зрозуміти проблеми вимушених переселенців та громад, які страждають від війни.

Також під час спільного виїзду відвідали невеликий населений пункт Томашпільської громади, мешканці якої минулої осені зазнали на собі наслідки агресії й тепер у більшості людей пошкоджені будинки. Їм УВКБ ООН також надавали допомогу. Під час візиту наша колега, Ірина Ніколенко, проконсультувала постраждалих щодо змін в законодавстві, розповіла як фіксувати факт пошкодженого майна та куди звертатись.

За словами старшої юристки офісу: «Актуальним зараз для ВПО громади окрім гуманітарної допомоги є інформування та супровід в юридичних справах – фіксування пошкодженого або зруйнованого майна, соціальні та пенсійні виплати, врегулювання трудових відносин тощо. Але вирішення питання тимчасового чи соціального житла, пошук роботи або перекваліфікація – це наші подальші спільні дії для підтримки та соціалізації ВПО в громаду».