Зробити пожертву
Укр / Eng
13.10.20

13 жовтня 1989 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй у своїй резолюції закликала всі країни світу до дій щодо сприяння протидії ризикам, пов’язаним з небезпекою, яку становлять природні явища, такі як пожежі, шторми, повені. Велика частина цих явищ пов’язані саме зі змінами в навколишньому середовищі, які у свою чергу у більшій мірі пов’язані саме з діяльністю людини.

За останній рік в Україні сталась велика кількість як стихійних природних лих, так і спричинених діяльністю людини. Серед них – піщана буря на Київщині у квітні, величезні паводки на заході у червні та пожежі на Луганщині у цьому місяці. Ці та інші катастрофи завдали серйозного удару по українській економіці, екології та добробуті населення, адже у зв’язку з цим деякі люди навіть залишилися без даху над головою.

Проте є катастрофи, яким ми можемо запобігти. Саме тому, ООН та інші міжнародні організації завжди зауважують на важливості створення безпечних умов для громадян та зниження можливих ризиків шляхом розбудови інфраструктури та вирішення гуманітарних питань до того як можливе лихо станеться, а також, відповідно, чіткого планування на випадок надзвичайних ситуацій.
Сьогоднішній день є нагадуванням для урядів світу про важливість завжди прораховувати ризикові сценарії, аби не допускати ані людських жертв, ані серйозних економічних втрат.

В цей день, Благодійний фонд «Право на захист» закликає громадян до участі у процесах управління задля спільного вирішення нагальних проблем!