Зробити пожертву
Укр / Eng
26.03.18

Співробітники Бахмутського офісу БФ «Право на захист» Ельвіра Ставінова, Віталій Кудринський та Володимир Орехов провели групову правову сесію для жителів смт. Миронівське Бахмутського району, що розташоване поблизу лінії зіткнення.

На початку 2015 року селище обстрілювали щодня, а місцеві мешканці не відходили понад десять метрів від своїх підвалів і так жили тижнями.

Наразі кожен будинок прошитий осколками, розбиті вікна зяють чорнотою. Чимало будівель зруйновано вщент.

Тож не дивно, що здебільшого питаня, з якими зверталися місцеві мешканці, стосувалися компенсації за житло, зруйноване внаслідок артилерійських обстрілів.

«Найбільш болючою для людей залишається проблема отримання компенсації за зруйноване житло, – розповідає юрист БФ «Право на захист» Володимир Орєхов. – Адже, з одного боку, в законодавстві закріплена норма про отримання компенсації за пошкодження житла в результаті проведення АТО з державного бюджету, але фактично не існує механізму виплат цієї компенсації».

Юристи роз’яснили присутнім алгоритм подачі скарг до національних та міжнародних судових інстанцій щодо отримання компенсації за зруйноване житло, а також відповіли на велику кількість запитань стосовно захисту прав ВПО у світлі останніх змін в законодавстві.

Основними питаннями були поновлення виплат адресної грошової допомоги та пенсії. Людей хвилювало питання, чи виплатять заборгованість з моменту звернення, чи порятунку доведеться шукати у Феміди.

Серед інших питань, які цікавили мешканців смт. Миронівське, були можливість оформлення субсидії на орендоване житло, алгоритм дій у разі призупинення пенсії ВПО, документи, необхідні для звернення до суду щодо встановлення факту смерті, консультація щодо подання апеляційної скарги, визнання права власності на спадщину та ін.

Співробітники БФ «Право на захист» постійно здійснюють виїзди до населених пунктів сірої зони, де періодично чути відголоски війни. Метою таких виїздів є надання безоплатної правової допомоги постраждалому населенню.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”6041,6049,6050″]