Зробити пожертву
Укр / Eng
27.07.16

Співробітники маріупольського офісу БФ «Право на захист»  разом із цивільно-військовим співробітництвом «Cimic» та військовими лікарями у черговий раз поїхали до «сірої зони» та відвідали небезпечне, проте дуже гарне та привітне грецьке село Чермалик Волноваського району Донецької області. Учасники таких виїздів «з перших рук» отримують інформацію про потреби мешканців «сірої зони» та надають правові консультації людям, які мають вкрай обмежений доступ до безкоштовної юридичної допомоги.

У 2015 році в с. Чермалик проживали 2030 мешканців, багато хто з цих людей реєструвалися як ВПО у Маріуполі.

Прийом людей проводився в «Амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Чермалик № 23. Поспілкуватись із правозахисниками прийшли близько 40 місцевих мешканців. Монітор Сніжана Лук’янова проводила реєстрацію людей до юриста, а також надавала консультацію людям стосовно необхідності подовження електронної перепустки, процедури оформлення ППНЗ, оновленої постанови № 509 та ін.

Зі слів місцевих мешканців постріли у селі чутно майже кожен день, особливо вранці та ввечері. Так, місяць потому, снаряд влучив в один із житлових будинків на вул. Молодіжній. Постраждалих виявлено не було, але від вибухової хвилі у сусідки вилетіли вікна та посипалася стеля. Люди розповіли, що часто вони не можуть спати вночі, під час пострілів їм доводиться ховатися у підвалах.

До воєнного конфлікту у селі Чермалик працювало дві аптеки, зараз жодна з них не працює, і люди – особливо люди похилого віку – дуже стурбовані цим. У селі також немає жодного банкомату, соціальні виплати та пенсії люди отримують через поштове відділення або їздять до Маріуполя чи Волновахи, щоб зняти гроші.

У селі залишається проблема із водою: технічної води у селі немає вже протягом тижня. Взагалі місцеві жителі часто стикаються із відключеннями води. Питну воду люди купують у магазині. Також можна купити воду із джерела, вартість – 25 гривень за 30-літровий бідон.

У багатьох мешканців села є заборгованість за комунальні послуги (переважно за опалення), люди мають низькі доходи та не знають чим платити.

Одна із головних проблем, на яку скаржились місцеві мешканці – проблема із паями: селяни не можуть їх отримати.

Багато питань і проблем, якими поділилися мешканці с. Чермалик, вже прийняті до роботи та завдяки клопіткій роботі юристів Маріупольського офісу БФ «Право на Захист» знаходяться у процесі вирішення. Зокрема, це такі питання: надання необхідних документів по рішенню судів щодо паїв; приватизації службового житлового приміщення; стягнення заборгованості по заробітній платі; оформлення субсидії та заповнення декларації; з’ясування причини затримки пенсії; оформлення ППНЗ, довідки про взяття на облік ВПО тощо.

Допомога переселенцям та особам, що постраждали внаслідок конфлікту на Сході України, надається в рамках проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», який реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

В рамках Проекту переселенці можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу з таких питань: реєстрація ВПО, адресна допомога ВПО, соціальні/пенсійні виплати, одержання документів, що посвідчують особу, одержання інших видів документів, в тому числі актів громадянського стану, свобода пересування, сімейні питання, працевлаштування/економічна активність, доступ до житла/землі/власності, громадянські права та свободи, доступ до послуг (освіта, медицина тощо), кримінальне право та адміністративні правопорушення, гендерно-обумовлене насильство.

Адреса офісу у м. Маріуполь:

вул. Італійська, 222, тел.: +38 (068) 530 7794 та +38 (050) 651 2054, офіс працює із понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00. Крім того, юристи Проекту проводять регулярні виїзні групові правові сесії та індивідуальне консультування у населених пунктах на контрольованій українським урядом території.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”3779,3778,3777″]