Зробити пожертву
Укр / Eng
13.09.19

«Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування».
(ст. 49 Конституції України)

У модульному містечку Кривого Рогу мешкають 190 внутрішньо переміщених осіб (ВПО), із яких майже половина не обрала сімейного лікаря, адже в криворізькій міській лікарні № 16, до якої належить амбулаторія № 1, уже на початку 2019 року не було лікарів, із якими можна було би підписати декларацію.
Мешканці модульного містечка — переважно соціально незахищені родини, які не мають можливості відвідувати лікарів, що здійснюють приватний прийом. Тож команда БФ «Право на захист» неодноразово зверталася до керівництва лікарні, аби знайти варіанти розв’язання цієї проблеми. Переселенцям натомість пропонували звертатися до інших міських лікарень. Але тамтешні лікарі відмовлялися підписувати декларацію з ВПО, що мешкають у модульному містечку, мотивуючи це тим, що воно розташоване у віддаленій місцевості, куди важко дістатися.
Наші колеги разом із керівництвом лікарні № 16 зверталися до профільного департаменту Криворізької міської ради. Водночас вирішували індивідуальні питання надання ліків ВПО, що страждають на цукровий діабет та інших, хто не мав декларації із сімейним лікарем, але потребував медичної допомоги та рецептів на доступні ліки. Нарешті, в серпні проблему вдалося розв’язати — лікарня № 16 прийняла на роботу нового лікаря.
Тепер команда БФ «Право на захист» намагається донести до кожного мешканця модульного містечка, що з’явилася можливість підписати декларацію із сімейним лікарем. Для цього на території поселення розміщені оголошення та проведені групові бесіди щодо необхідності підписання декларації. З 9 вересня лікар почне вести прийом, а вже зараз ВПО несуть документи до лікарні, щоби встигнути підписати декларацію з лікарем та бути впевненими, що не залишаться сам на сам зі своїми хворобами.