Зробити пожертву
Укр / Eng
26.07.19

Сергій Павлович – громадянин України, пенсіонер, внутрішньо переміщена особа. Він розповідає: «У квітні 2018 року мені припинили виплату пенсії, причин не пояснили. Через сім місяців Пенсійний фонд України все ж відновив виплати, утім, заборгованість ніхто так і не повернув».

Чоловік був у відчаї. Не розуміючи причин припинення виплати пенсії та невиплати  заборгованості, він неодноразово звертався до ПФУ та Мінсоцполітики, але відповідь отримував однакову: «Суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати та виплачується на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України, відповідно п. 15 постанови КМУ від 08.06.2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

Не погодившись із відписками, Сергій Павлович звернувся по допомогу до юристів маріупольського офісу БФ «Право на захист». Він хотів оскаржити бездіяльність працівників ПФУ та отримати семимісячну заборгованість.

За словами адвоката Сергія Галемського, Сергій Павлович розповів, що не порушував норми чинного законодавства, які б могли би стати підставою для припинення йому виплати пенсії: «Ми зробили запити до Державної прикордонної служби та Департаменту соціального захисту населення. Їхні відповіді підтвердили слова чоловіка: жодних підстав для припинення виплат не було! Тож ми рекомендували пану Сергію звернутися до ПФУ зі скаргою про безпідставне припинення виплати пенсії. В результаті ПФУ зобов’язав головне управління ПФУ в Донецькій області виплатити Сергію Павловичу заборгованість із пенсії у повному обсязі. Гроші чоловік отримав в липні 2019 року».

Якщо ви – внутрішньо переміщена особа (ВПО) і стикнулися з подібною ситуацією чи потребуєте юридичної допомоги з інших питань, звертайтеся за номерами нашої гарячої лінії:

life                   +38 093 507 50 90
vodafone      +38 099 507 50 90
kyivstar         +38 068 507 50 90

Або телефонуйте на гарячу лінію Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) для ВПО. Її номер 0 800 307 711.