Зробити пожертву
Укр / Eng
27.08.19

І ще одна історія про відповідальність перед власними громадянами та законом, про те, що варто боротися навіть тоді, коли ситуація здається патовою — і виходу з якої вже начебто немає.
Так, нещодавно Окружним адміністративним судом міста Києва в одній зі справ, яку вела юридична команда Київського офісу БФ «Право на захист», було накладено штраф у розмірі 40 000 гривень на керівництво Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві за невиконання рішення суду. Половину цих грошей має бути найближчим часом виплачено позивачці – пенсіонерці з числа внутрішньо переміщених осіб.
«Це незначна сума у порівнянні з понесеними позивачкою моральними стражданнями у зв’язку з тривалою невиплатою пенсії. Однак подібна ухвала суду є вкрай важливою з декількох причин. По-перше, вона формує подальшу судову практику. А, по-друге, це — чудове нагадування посадовим особам управлінь Пенсійного фонду про те, що вони мають діяти відповідно до закону, а у разі порушення прав пенсіонерів-переселенців та невиконання рішень судів — несуть персональну відповідальність з виплатою штрафу», – підкреслює юрист, Team Leader київського офісу Дар’я Лисенко.
«Ми сподіваємося, що після цієї ухвали Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві не буде наступати на ті самі граблі, і почне виконувати рішення у пенсійних справах без додаткових заходів примусового характеру з боку суду», — наголошує адвокат Герман Петров.
Тож думка юристів БФ «Право на захист» однозначна: якщо право особи порушене, його треба захищати – зокрема, і далі в судах. Навіть, якщо з виконанням судових рішень останнім часом виникають проблеми, проте реальні механізми впливу на подібну ситуацію існує.