Зробити пожертву
Укр / Eng
24.11.16

22 листопада 2016 року під час проведення моніторингу в Управлінні  ПФУ у Кальміуському районі м. Маріуполя співробітники Маріупольського офісу БФ «Право на захист» дізналися від пенсіонерів-ВПО про те, що для поновлення виплати пенсії співробітники ПФУ вимагають проставлення в УСЗН штампу «діє безстроково» на довідках про взяття на облік ВПО.

З огляду на масовий характер проблеми, а також те, що відповідна вимога співробітників УПФУ немає жодного правового підґрунтя, вже наступного дня співробітники Маріупольського офісу БФ «Право на захист» зустрілися з начальником УПФУ у Кальміуському районі м. Маріуполя.

«Ми вважали за необхідне  негайно  втрутитися у ситуацію, що склалася, і  надати роз’яснення співробітникам управління щодо змісту Закону України «Про забезпечення прав та свобод  внутрішньо переміщених осіб» та Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» в частині терміну дії довідки про взяття на облік ВПО», – прокоментував Володимир Олексенко, керівник Маріупольського офісу БФ «Право на захист».

Так, відповідальним особам УПФУ було повідомлено, що довідки про взяття на облік ВПО, що були видані внутрішньо переміщеним особам з 13 січня 2016 року (включно) є дійсними та діють безстроково незважаючи на відсутність відповідної відмітки ДМС, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав, передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі – Закон), а також довідок, в яких адресою місця проживання внутрішньо переміщеної особи вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає.

Довідки, що були видані внутрішньо переміщеним особам до 13 січня 2016 року, і які були дійсними на момент набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», також є чинними та діють безстроково, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», а також довідок, в яких адресою місця проживання внутрішньо переміщеної особи вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає.

«Проставлення штампу «діє безстроково» на довідках про взяття на облік ВПО жодним нормативно-правовим актом не передбачено, а тому вимога про його проставлення є протиправною та незаконною, – підкреслила Дар’я Заярна, юрист Маріупольського офісу БФ «Право на захист».

БФ «Право на захист» закликає: якщо Ви зіткнулися з протиправними діями співробітників УПФУ чи УСЗН та потребуєте безоплатної  юридичної допомоги, будь ласка, звертайтесь до нашого офісу у Маріуполі: вул. Італійська, 222, тел.: (068) 530 77 94; (050) 651 20 54